۱ نفر
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

میزان نوشت: عضو شورای ملی زعفران با اشاره به کاهش حدود یک میلیون تومانی قیمت زعفران در بازار گفت: در حال حاضر هر کیلو زعفران حدودا بین ۸ تا ۱۱ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود.

علی حسینی در خصوص آخرین وضعیت قیمت زعفران در بازار اظهار کرد: هر کیلو زعفران نسبت به ابتدای فصل برداشت با کاهش قیمت روبرو بوده است که در بعضی موارد این کاهش به حدود یک میلیون تومان می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر هر کیلو زعفران حدودا بین ۸ تا ۱۱ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود.

عضو شورای ملی زعفران دلایل کاهش قیمت زعفران را این طور بیان کرد: صادرکنندگان شناسنامه دار زعفران در بحث صادرات با معضلاتی روبرو هستد که این امر باعث کاهش قیمت در بازار شده است.

حسینی در رابطه با وضعیت صادرات زعفران گفت: صادرات رسمی این محصول با کاهش همراه بوده است، اما وضعیت بازار نشان می‌دهد که زعفران از مجاری غیر رسمی به کشورهای همسایه قاچاق می‌شود که این امر معضلاتی به همراه داشته است.

وی افزود: در حال حاضر زعفران از طریق افغانستان با برند زعفران افغانی به کشورهای دیگر صادر می‌شود که این موضوع به ضرر زعفران کشورمان است.

عضو شورای ملی با بیان اینکه موضوع پیمان سپاری ارزی نباید مساله پیچیده‌ای برای صادرات به شمار رود خاطرنشان کرد: نحوه عمل در این زمینه باید اصلاح شود که چطور ارز وارد کشور شود و در چه مواردی صرف شود که باید از سوی دولت ساماندهی شود.

۲۲۶۲۲۶
کد خبر 1282301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =