تصاویر | دیدارهای ظریف با مقام‌های ارشد نیکاراگوا

وزیر امور خارجه کشورمان که به نیکاراگوا سفر کرده است با تنی چند از مقام های این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرآنلاین محمد جواد ظریف در ابتدا با گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که اعضای هیات رئیسه مجلس و گروه دوستی پارلمانی ایران و نیکاراگوا حضور داشتند، وزیر امور خارجه با ابلاغ سلام های گرم و دعوت  لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن برشمردن زمینه های همکاری دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه ها بویژه در حوزه اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

ظریف با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب های دو کشور افزود: آمریکایی ها دوست نداشتند یکسالگی این دو انقلاب را ببینند اما دو کشور در چهلمین سال انقلاب مان هستیم و چهل سال دیگر هم آنها را مایوس خواهیم کرد.

رئیس مجلس ملی نیکاراگوآ نیز در این دیدار اظهار داشت: هیچ شکی در اتحاد همه کشورهایی که تحت فشار و تروریسم اقتصادی آمریکا هستند وجود ندارد. وی افزود: جبهه مبارزه با استکبار با هجمه رسانه ای، تبلیغاتی و جنگ اقتصادی آمریکا و متحدانش مواجه است که لزوم اتحاد همه ما را ضروری می سازد.

سپس ظریف و دنیس مونکادا وزیران امور خارجه ایران و نیکاراگوا دیدار و گفتگو کردند.

در ادامه دیدار و گفتگوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با چند تن از وزیران و مقامات ارشد دولت نیکاراگوآ صورت گرفت.

در این دیدار که علاوه بر وزیر امور خارجه، وزیر توسعه تجارت و صنعت، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر دارایی، رییس مرکز توسعه تجارت، رییس فراکسیون ساندنیست ها در مجلس ملی نیکاراگوا نیز حضور داشتند راههای توسعه و تقویت روابط دو جانبه بویژه در حوزه های اقتصادی بررسی شد.

تهیه نقشه راه همکاری های اقتصادی، تجاری، مالی، صنعتی دو کشور و با کشورهای منطقه از جمله توافقات این نشست عالیرتبه بود.

310311

کد خبر 1282467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =