اقتصاد آنلاین نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت دلار بین سال‌های۹۲ تا ۹۷ یعنی دوران ریاست ولی‌الله سیف بر بانک مرکزی، بیشترین افزایش قیمت را از سال ۱۳۸۶ تا به امسال تجربه کرده است.

در دوران ریاست سیف بر بانک مرکزی کشور،نرخ دلار از ۳۱۷۷تومان در روزهای آغازین مدیریت وی، به ۱۱۴۰۰تومان در روزهای پایانی زمامداری‌اش رسید و این یعنی قیمت این ارز پرطرفدار در بازه زمانی چهار ساله حدود ۲۷۶درصد گران شده است.

تغییرات قیمت دلار در ۴دوره ریاست بانک مرکزی/ سیف پرچم‌دار گرانی‌ ارز

محمود بهمنی در سال‌های۸۸ تا ۹۲ سکان بانک مرکزی را در دست گرفت و دومین مدیری است که نرخ ارز در دوران فعالیتش با رشد چشمگیری مواجه شد.دلار در زمان فعالیت وی با ۲۲۵درصد افزایش، از ۹۷۷تومان به ۳۱۷۷تومان رسید.

طهماسب مظاهری رییس یکساله بانک مرکزی بود و دلار در دوران مدیریت او فقط حدود ۴درصد گران شد. بر این اساس قیمت دلار در سال۱۳۸۶ حدود ۹۳۶تومان بود که در سال۸۷ به ۹۷۷تومان رسید.

اما دلار، در دوران ریاست عبدالناصر همتی فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرد.

طبق بررسی‌های انجام شده؛ قیمت دلار، مرداد ماه سال گذشته و همزمان با آغاز به کار عبدالناصر همتی به عنوان رییس کل جدیدبانک مرکزی ۱۱۴۰۰تومان بود. ارزش این ارز پرطرفدار به رغم نوسان‌های قیمتی که پشت سر گذاشت، در آخرین روز تیرماه امسال ۱۱۹۰۰تومان ارزش‌گذاری شد و این یعنی؛ هر دلار آمریکا طی یک سال اخیر، فقط ۴درصد رشد قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده است.

2323
کد خبر 1282512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عباس IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
  0 0
  نحوه محاسبه شما اشتباه است. قیمت دلار در ابتدا وانتها را برای محاسبه درنظر می گیریددر حالیکه باید قیمت دلار را در یکسال یعنی 365 روز باهم جمع کنید وبعد تقسیم بر365 کنید وبعدضرب در100 کنید تادرصد نرخ تورم دریکسال بدست آید.
 • علی IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
  1 0
  واقعا با این تورم و بی ارزش شدن پول اکثر مردم فقیر شدن
 • ایرانی IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
  0 0
  معلومه رییس قبلی بانک مرکزی