دستور بازداشت ۱۱ وزیر در عراق/ حشد الشعبی بخش ویژه‌ای از نیروهای مسلح است

العالم نوشت: نخست وزیر عراق تاکید کرد که دستوراتی مبنی بر بازداشت ۱۱ وزیر و افرادی در رتبه وزیر صادر شده است همچنین ۱۳۶۷ پرونده فساد وجود دارد که برای رسیدگی به دادگاه ارجاع داده شده است.

عادل عبدالمهدی در نشست هفتگی خود گفت: برخی پرونده ها در نهادهای مختلف کشور وجود دارد که هنوز حل و فصل نشده اند و تعداد آنها ۴۱۱۷ پرونده است. همچنین ۱۳۶۷ پرونده فساد وجود دارد که به دادگاه احاله شده است.

وی افزود: دستور بازداشت ۱۱ وزیر و افرادی در رتبه وزیر صادر شده است. شورای مبارزه با فساد تدابیر خود را برای پیگرد مفسدان و مبارزه با فساد را افزایش داده است.

نخست وزیر عراق گفت: در صورتی که تحقیقات، فساد این متهمان را ثابت کند، اسامی آنها را اعلام خواهیم کرد. پرونده تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا را برای بررسی به مشاوران حقوقی ارجاع دادیم.

عبدالمهدی توضیح داد که تحرکات آمریکا در عراق با هماهنگی دولت عراق صورت می گیرد و ما این تحرکات را تحت مراقبت و نظارت قرار داده ایم. تصمیمی برای ادغام حشد الشعبی در ارتش و یا پلیس وجود ندارد؛ زیرا حشد الشعبی خود بخش ویژه ای از نیروهای مسلح است.وی اظهار داشت: نمی پذیریم که کسی خارج از چارچوب دولت، سلاح در اختیار داشته باشد.

نخست وزیر عراق خاطرنشان کرد: مساله کشتی های توقیف شده را با رییس جمهور ایران مطرح کردیم و بر اهمیت کاهش تنش تاکید کردیم.

۲۳۲۳

کد خبر 1282860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =