۰ نفر
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
ثروت بیل گیتس یک پله پایین آمد

ایسنا به نقل از فوربس نوشت: برنارد آرنو جای بیل گیتس را در رده دوم ثروتمندترین افراد جهان گرفت.

برنارد آرو، ثروتمندترین فرد اروپایی و فرانسوی که از ابتدای امسال تاکنون با افزایش سرسام آور ثروت خود رقبا را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارد حالا با ۱۰۲.۹ میلیارد دلار ثروت، بیل گیتس، مدیر عامل و بنیان‌گذار مایکرو سافت را نیز پشت سر گذاشته است تا تنها جف بزوس، بنیان گذار و مدیر عامل شرکت آمازون را بالای سر خود ببیند.

برنارد آرنو مالک برند مشهور "لوئی ویتون"است که با ارزش ترین برند لوکس جهان نیز محسوب می‌شود. طبق اعلام نشریه فوربس، برند مشهور لوئی ویتون که در سال ۱۸۵۴ توسط فردی به همین نام در پاریس آغاز به کار کرد و به تولید پوشاک، ساعت و جواهر مشغول است، با ارزش برندی معادل ۳۹.۳ میلیارد دلار با ارزش ترین برند لوکس در جهان و دوازدهمین برند با ارزش جهان است.

وی نخستین بار در ماه ژوئن موفق شده بود به عنوان سومین عضو وارد باشگاه ثروتمندان دارای ثروت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سطح جهان شود. ثروت وی در ماه می ۷۶ میلیارد دلار بود و او تنها طی چهار ماه حدود ۲۷ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده است!

تنها از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ارزش سهام لوئی ویتون ۴۳ درصد افزایش یافته است. آرنو هم چنین مالک ۹۷ درصد سهام برند "کریستین دیور" است.

در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان جف بزوس با ۱۲۴ میلیارد دلار ثروت است. در سال مالی ۲۰۱۸ و به لطف افزایش تقاضا برای خرید کالاهای لوکس، لوئی ویتون ۵۲.۵ میلیارد دلار فروش و ۱۱.۲ میلیارد دلار سود خالص داشته است.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1283057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =