بازسازی ۲۰۰۰ خانه سیل‌زده لرستان/ اجرای پروژه آزادراه خرم‌آباد-اراک توسط قرارگاه خاتم

مهر نوشت: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بازسازی بیش از ۲ هزار خانه سیل‌زده لرستان توسط سپاه خبر داد و گفت: آنچه ما برای مردم انجام می‌دهیم وظیفه است.

سردار حسین سلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خدا را شاکرم امروز توفیق پیدا کردم از مجموعه‌های استان به خصوص مناطق سیل زده در پلدختر و اطراف آن بازدید داشته باشیم، اظهار داشت: همینطور از پروژه آزادراهی بزرگ خرم آباد- اراک بازدید کردیم.

آنچه ما برای مردم انجام می‌دهیم وظیفه است

وی با بیان اینکه هرچه برای مردم تلاش کنیم بازهم متناسب با شأن مردم ما نیست، همیشه ما نسبت به ارزش‌های بزرگ مردم خود عقب هستیم، تصریح کرد: آنچه ما برای مردم انجام می‌دهیم وظیفه است. همه این امکانات در اختیار ما و نیروهای انسانی عظیم در اختیار ما متعلق به خود مردم هستند، اگر کاری انجام می‌دهیم شق القمر نکرده‌ایم بلکه بخشی از وظیفه خود را انجام می‌دهیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه تلاش ما این است بتوانیم آن مسئولیت‌هایی که در زمینه بازسازی، ترمیم، مرمت و ساخت خانه‌های متعلق به مردم مستضعف و محرومی که در سیل خانه خود را از دست داده‌اند انجام داده و سهم خود را ادا کنیم، افزود: کار ساخت و ترمیم بیش از دو هزار خانه به عهده سپاه است.

احداث و ترمیم ۲ هزار خانه تخریبی در سیل لرستان توسط سپاه

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه بخشی از ساخت و سازها را امروز بازدید کردیم و سفارش‌ها و توصیه‌هایی به دوستان انجام دادیم که سریع‌تر و با کیفیت بهتر تمام کنند، ادامه داد: برای مردم ساکن در این خانه‌ها تجهیزات و اقلام اساسی که کمبودی هست را به مرور تأمین می‌کنیم تا شرایطی فراهم شود که نقطه نظرات و انتظاراتی که رهبر انقلاب برای رسیدگی به مردم محروم دارند و خصوصاً توصیه‌های اکید ایشان در رابطه با رسیدگی به سیل زدگان انجام شده و ما نیز در اجرای اوامر ایشان حضور پیدا کردیم.

اجرای پروژه آزادراه خرم آباد- اراک توسط قرارگاه خاتم

وی با بیان اینکه پروژه آزادراه خرم آباد- اراک یک پروژه آزادراهی بسیار بزرگ و ارزشمند است که خرم آباد را به اراک متصل می‌کند و طول آن ۱۳۴ کیلومتر است و در چهار فاز اجرایی تعریف شده است، تصریح کرد: ۴۰ درصد سرمایه گذرای آن به عهده سپاه است که برادران ما در قرارگاه موفق شده‌اند پیشرفت‌های بزرگی را صورت دهند. این محور از بروجرد تا خرم آباد تا ابتدای سال آینده افتتاح می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه این پروژه آزادراهی با کیفیت خیلی خوبی در حال انجام است، افزود: این محور ۵۵ دقیقه طول سفر را کوتاه می‌کند و صرفه جویی در سوخت ایجاد می‌کند که یک دستاورد ملی است. تا این لحظه بزرگترین تونل بزرگراهی کشور به طول ۳۱۰۰ متر جزو دستاوردهای فنی خوب کار است که قابل تقدیر است.

همچنان جریان سازندگی فراتر از اراده دشمنان در حال انجام است

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در این شرایط سخت تحریم قابل تقدیر و افتخارانگیز است، گفت: در عین حال که دشمنان تلاش می‌کنند ما را در فشار اقتصادی قرار دهند اما همچنان جریان سازندگی در کشور ما فراتر از اراده دشمنان در حال انجام است. این امر به مفهوم غلبه اراده ملت بزرگ ایران بر دشمنان اوست، ملت ما می‌توانند در حالی که در جنگ اقتصادی هستند اما این پیشرفت‌های بزرگ را صورت دهند.

وی با بیان اینکه ما به ساختن ادامه می‌دهیم، هرچقدر دشمنان ما فشار را بیشتر کنند اراده ما برای قوی شدن مستحکم‌تر می‌شود، تصریح کرد: ما تجربه کرده‌ایم که در فشار بهتر رشد می‌کنیم. بسیاری از پیشرفت‌های ما با ابعاد جهانی ناشی از حس جهادی است که در دوره تحریم در جوانان و ملت ما و مجموعه نظام ما ایجاد شده است.

اخبار پیشرفت‌های ایران به گوش دشمنان خواهد رسید

فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به دشمنان می‌گوئیم فرقی نمی‌کند تحریم را ادامه دهند یا بردارند ما که تا امروز از تحریم بهره‌های فراوان برده‌ایم، اظهار داشت: وقتی ما را تحریم می‌کنند پیشرفت می‌کنیم، ما به استعدادهای درونی خود و خداوند تکیه می‌کنیم، موفقیت نیازمند اعتماد به نفس و اراده و تلاش‌های ذهنی وسیع است و همه این لوازم امروز در جامعه ما فراهم است.

سردار سلامی با بیان اینکه در آینده جهش‌های بزرگ صورت می‌گیرد و دشمنان ما اخبار پیشرفت ایران را در ماه‌ها و سال‌های آینده خواهند شنید، تصریح کرد: دشمنان خواهند فهمید که تحریم‌ها چیزی جز پیشرفت برای ما نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه دشمن همه ابزارهای فشار را تست کرده است و در مورد انقلاب اسلامی و ملت ایران همه آزمون‌ها را به عمل آورده است، چه تحریم اقتصادی، چه فشار اقتصادی و چه ارعاب برای عملیات نظامی که طی ماه‌های اخیراً این موارد توأم بوده است، افزود: اما جهان متوجه شد ایران فوق العاده قدرتمند است. ایران صاحب اراده برای به کار گیری قدرت نیز هست. ایران از اعمال قدرت خود برای دفاع از منافع ملت و ارزش‌های خود کوتاه نمی‌آید و اراده قاطعی دارد برای پیشبرد اهداف خود و از آرایش جنگی دشمنان نیز نمی ترسد.

46

کد خبر 1283299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =