صادرات ۱۰ هزار تن محصول یک مزرعه در البرز

ایرنا نوشت : مزرعه آموزشی تولیدی مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت البرز وابسته به وزارت جهاد کشاورزی سالانه با صادرات 10 هزار تن محصول سبزی و صیفی بیش از یک میلیون دلار برای کشور ارز آوری دارد.

شاهرخ فرخی  بهره بردار و  مجری کشت و کار در مزرعه 57 هکتاری مرکز آموزش عالی امام خمینی  (ره) مشکین دشت فردیس  روز پنجشنبه  در حاشیه تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی ویژه بهره برداران پیشرو کشور به  خبرنگار ایرنا گفت :

 این محصولات شامل گوجه فرنگی، بادمجان، کلم گل، فلفل و کاهو به کشور های حوزه خلیج فارس، عراق و روسیه صادر می شود.

وی ادامه داد:  در کنار تولید محصولات کشاورزی ، ارقام پرمحصول گوجه  فرنگی، فلفل، بادمجان، ذرت، ملون و هندوانه  برای مقایسه و انتخاب بذر مناسب با  شرایط آب و هوایی استان البرز و سایر مناطق کشور  در این مزرعه کشت و آزمایش می شود.

 فرخی افزود:  هر ساله شمار زیادی از کشاورزان برتر کشور با حضور در این مزرعه با  ارقام  پرمحصول  و متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی کشور  آشنا می شوند.

وی با اشاره به ویژگی این محصولات با توجه به اقلیم آب و هوایی کشور گفت: بیشتر تلاش کشاورزان بر این است که واریتی هایی را پیدا کنند که در مقابل بی آبی و آفات مقاوم باشند .

 اکنون نیز حدود ۲۳۰ هکتار از اراضی باغات شهرستان ساوجبلاغ استان البرز  زیر نظر مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره ) مشکین دشت  کشت و نگهداری  یا برداشت محصول می شود.

46

کد خبر 1283331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =