۱ نفر
۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
اردوغان: با ایران و عراق هم نظر هستیم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی ضمن تاکید بر ادامه اقدامات ضدتروریستی آنکارا گفت این کشور با ایران و عراق درباره حفظ امنیت مرزهای خود اتفاق نظر دارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان درباره نشست‌های مرتبط با ایجاد منطقه امن در سوریه اعلام کرد: [این نشست‌ها] هر نتیجه‌ای در پی داشته باشد، کریدور ترور در شرق فرات را منهدم می‌کنیم.

رئیس‌جمهور ترکیه درباره درباره استقرار سامانه دفاع موشکی روسیه در ترکیه نیز گفت: پس از تکمیل دوره آموزش و نصب، در آوریل ۲۰۲۰ قادر به استفاده از این سامانه‌ها خواهیم بود.

اردوغان همچنین اعلام کرد اگر آمریکا به ترکیه جت‌های جنگنده اف - ۳۵ عرضه نکند، آنکارا برای تامین نیازهایش به دیگر کشورها رجوع خواهد کرد.

او در ادامه اظهاراتش اعلام کرد: «هدف ما نه تنها مقابله با تروریست‌ها در منطقه کوهستانی پشت مرزهای ترکیه، بلکه ایجاد خط امنیتی در دشت‌های پایین‌دست آن نیز است. اگر این ماموریت را با موفقیت انجام دهیم، دیگر مسئله قندیل وجود نخواهد داشت».

رئیس جمهور ترکیه در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: «انتخابات آینده در ژوئن ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد. تا آن تاریخ در تمام زمینه‌ها و در سطح کلان اقدامات زیادی انجام خواهیم داد. طی چهار سال آینده نیز مردم ما شاهد حزب عدالت و توسعه نوینی با تجربه ۲۲ ساله و با همان هیجان روزهای نخست خواهند بود».

23310311

کد خبر 1283627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =