کنایه‌های برجامی سعید جلیلی به دولت: چرا به دنبال مذاکره با اروپا هستید؟/ صبری که دشمن را گستاخ کند، صبر راهبردی نیست

مهر نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اصرار برخی ها برای مذاکره با اروپا گفت: صبری که دشمن را گستاخ‌تر کند، صبر راهبردی نیست.

سعید جلیلی ظهر جمعه در یازدهمین یادواره شهید محمد حسین نظر نژاد در مشهد با بیان اینکه خود اروپایی‌ها می‌گویند با آمریکا تفاهم راهبردی دارند گفت: با این وجود چرا برخی به دنبال مذاکره با اروپا هستند؟

وی افزود: وقتی رئیس جمهور فرانسه به صراحت می‌گوید که قصدشان از گرفتن ژست‌های مختلف سیاسی کشاندن ایران پای میز مذاکره است نشان دهنده تزویر تاریخی آنان در مذاکره با ایران است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هدف دشمن از مطرح کردن مذاکره را نشان دادن چهره‌ای صلح طلب، اهل مذاکره و ضد جنگ و در نتیجه چهره‌ای موجه از سیاست‌هایشان دانست و خاطر نشان کرد: دشمن در طول تاریخ چنین کاری را تکرار کرده است.

وی با اشاره به پایبندی ایران به تعهداتش در برجام گفت: با اینکه خود غربی‌ها به متعهد بودن ایران معترف هستند اما خلف وعده آنها طبق نص صریح قرآن کریم مشخص است.

جلیلی با تاکید بر ضرورت رفتار مقتدرانه در مقابل دشمنان بیان کرد: آن صبری که دشمن را گستاخ‌تر کند، صبر راهبردی نیست.

وی افزود: اگر امروز دشمنان ایران اسلامی مجبور به پذیرش و اعتراف قدرت ما شده‌اند به خاطر این است که سال‌ها قبل شهدا و رزمندگان ما برای آزادی خرمشهر به دنبال قطعنامه‌های سازمان ملل نرفتند.

2727

کد خبر 1283664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =