تکلیف اسم خیابان‌های شجریان، بهبهانی و فرخزاد چه شد؟

فارس نوشت: عضو شورای شهر تهران گفت: احتمال تغییر مصوبه نامگذاری خیابانی به اسم شجریان، بهبهانی و فرخزاد وجود دارد.

حسن خلیل‌آبادی درباره توقف نام‌گذاری سه خیابان در پایتخت به نام‌های سیمین بهبهانی، فروغ فرخ‌زاد و محمدرضا شجریان گفت: نام‌گذاری‌ها هنوز اجرایی نشده و در هیئت رئیسه شورای شهر و کمیسیون‌ فرهنگی و اجتماعی این موضوع در حال بررسی است.

او افزود: برخی نسبت به  این نام‌گذاری‌ها انتقاد داشتند که نظرات آنها را شنیده و گفتگوهایی انجام داده‌ایم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم در فرایندی به این قضیه بپردازیم، گفت:‌ زمان نهایی شدن این موضوع هنوز مشخص نیست، ولی احتمال تغییر این نام‌ها وجود دارد که البته هنوز تصمیم قطعی نشده است.

خلیل‌آبادی خاطرنشان کرد:‌ تغییر نام‌گذاری جزو مسئولیت‌های کمیسیون‌ نامگذاری در شورا است و باید منتظر ماند تا نتیجه نهایی شود.

در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران در فروردین امسال، برخی خیابان‌های تهران با ۱۶ رای موافق اعضا به نام بزرگان سینما و هنرمندان نام‌گذاری شد. عزت الله انتظامی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، داود رشیدی، غلامحسین امیرخانی و محمدرضا شجریان از افرادی هستند که نام آنها بر خیابان‌های تهران ماند.

همچنین خیابان دوم در خیابان شهید نعمتی واقع در محدوده شهید کلاهدوز به نام منوچهر آتشی، خیابان سوم در خیابان شهید نعمتی واقع در محدوده شهید کلاهدوز به نام عمران صلاحی، خیابان چهارم در همین محدوده به نام محمد قهرمانی، خیابان پنجم به نام بیژن ترقی، خیابان ششم به نام اسماعیل شاهرودی، خیابان هفتم به نام پروین دولت آبادی، خیابان هشتم به نام اخوان ثالث، خیابان نهم به نام سیمین بهبهانی، خیابان یازدهم به نام فروغ فرخزاد، خیابان دوازدهم به نام فریدون مشیری، خیابان شانزدهم به نام محمدعلی سپانلو و خیابان هجدهم به نام سید کریم امیری فیروزکوهی (با حفظ شماره خیابان‌ها) نامگذاری شدند.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1283900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =