چین در عمق ۹.۰۰۰ متری زمین اورست را حفر کرد

غول نفتی چین (پتروچاینا) شروع به حفر زمین به عمق ۸۸۸۲ متر کرده است تا بتواند اولین استخراج کننده نفت خام در این عمق در آسیا باشد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از راشاتودی، حفاری این اورست در زیر زمین که در میدان نفتی در شمال غربی چین انجام شد در روز پنجشنبه گذشته به اتمام رسید.

با توجه به اطلاعاتی که خبرگزاری چین در اختیار سایر خبرگزاری ها قرار داده است این شرکت نفتی کمی بیشتر از یک سال را به حفاری پرداخته است و طولانی شدن این حفاری به خاطر دما هوا و ناهمواری های موجود در آن منطقه از چین است.

برای اینکه عمق حفاری را بهتر درک کنیم باید آن را با بلند ترین کوه بر روی زمین یعنی کوه اورست که ارتفاع آن ۸۸۴۸ متر است مقایسه کنیم.

خود شرکت پتروچاینا در این مورد می گوید که ما توانستیم اورست را در زیر زمین حفر کنیم و نفت خامی که از این طریق و در این عمق از زمین استخراج می کنیم تا به حال در منطقه استخراج نشده بوده است.

قبل از این اتفاق عمیق ترین حفاری که برای استخراج نفت انجام شد در عمق ۸۸۵۸ متری بوده است که توسط همین شرکت نفتی چینی انجام شد و در ماه فوریه گذشته تمام شد و در حال حاضر عمیق ترین حفاری تاریخ دوباره به نام شرکت پتروچاینا به ثبت رسید.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1284121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =