براساس آمار منتشرشده از سوی معاونت طرح و برنامه در سه ماهه اول سال ۹۸، ۱۷ کالای منتخب صنعتی توانستند از بین ۳۱ کالا نسبت به زمان مشابه رشد در تولید داشته باشند و در این میان کالاهای مصرفی همچون یخچال، فریزر و کولر آبی افزایش رشد قابل ملاحظه ای داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت صنعت، معدن و تجارت، یخچال و فریزر با رشد ۱۶.۱ درصد رشد، تولید بیش از ۲۵۰ هزار دستگاه را پشت سرگذاشته است.

کولرآبی با ۶.۲ درصد و تولید ۴۰۰هزار و ۶ دستگاه و الکتروموتور با رشد ۹.۲ درصد و رساندن تولید به ۲۱۹ هزار و ۵ دستگاه و سیگارت با رشد ۳۳.۷ درصدی و تولید ۱۲.۷ میلیارد نخ در جدول کالاهای منتخب صنعتی خودنمایی می کنند.

تولید تراکتور ۲۶.۸ درصد رشد نسبت به سه ماهه اول سال ۹۷ را در تولید پشت سر گذاشته است به طوری که تولید تراکتور به ۴ هزار و ۲۸۴ دستگاه رسیده است.

همچنین تولید روغن ساخته شده نباتی ۵.۴ درصد رشد داشته است این درحالی است که تولید آن درسال گذشته،۳۲۷.۶ هزارتن بوده است و در سه ماهه اول سال به ۳۴۵.۲هزارتن رسیده است.

دارو با رشد ۱۲.۶درصدی با تولید ۹.۴ میلیارد عددی روبرو شد.

همچنین تولید کارتن با رشد ۵۵.۷ درصدی از تولید ۱۲۱هزار و ۴ هزارتن به ۱۸۹ هزارو یک تن رسیده است.

تولید نئوپان رشد ۲۹.۱ درصدی را پشت سرگذاشت و تولید خود را تا ۱۷۴ هزارو ۸ متر مکعب افزایش داد.

فیبر۳.۸ و پتروشیمی ۴.۹ درصد رشد را در تولید شامل خود کردند.

آمارها نشان می‌دهد تولید نخ سیستم پنبه ای در سال گذشته ۴۸.۲ هزارتن بوده است که بیش از ۳.۳درصد رشد داشته و تولید آن در سال ۹۸ به ۴۹.۸ هزارتن رسیده است.

براساس آمارارائه شده تولید کالاهای منتخب صنعتی تولید نخ پلی استر ۲۶.۱ درصد رشد داشته و فرش ماشینی رشد ۸ درصدی را شاهد بود و تولید خود را به ۲۰ هزارو ۳۷۰ هزار متر مربع رسانده است.

سال گذشته انواع پاپوش ۲۹.۷ میلیون زوج تولید شده است که امسال نسبت به زمان مشابه رشد ۱.۳ درصدی را شاهد بود و تولید آن تا ۳۰ میلیون و یک هزار زوج افزایش یافته است.

226226

کد خبر 1284347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =