نجفی بعد از قتل میترا استاد مرتکب جرم جدیدی شد؟

دفاعیات نجفی در زمان محاکمه به اتهامات قتل میترا استاد باعث شد برخی مسایل از جمله روابط نامشروع مقتوله مطرح شود که در شرایط عادی در صورت عدم اثبات این سخنان، ارتکاب جرم «افترا» محقق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دفاعیات محمدعلی نجفی در زمان محاکمه به اتهام قتل عمد همسرش، میترا استاد، باعث بحث‌های حقوقی شده است.

برخی از حقوقدانان معتقدند متهم یا شاکی در مقام دفاع از حق خود، میتواند دردادگاه، هر دلیلی را مطرح کند و این سخنان، ولو آنکه اثبات نشود، دارای مسئولیت کیفری نیست و جرم افترا یعنی نسبت دادن یک جرم به دیگری، محقق نمیشود.

در مقابل، عده ای می گویند نجفی نباید هنگام دفاع از خود و حتی پس از قتل، نامه ای می نوشت و در آن مسایلی مانند روابط غیراخلاقی همسر مقتوله اش را بیان می کرد. او امکان اثبات این سخنان را ندارد و چون علاوه بر این که از لحاظ اخلاقی بر میت، تهمت بسته است، کارش خلاف اخلاق است، در صورت شکایت وراث میترا استاد به دلیل افترا، باید تحت تعقیب قرار گیرد.

در یادداشتی که در خبرگزاری خبرآنلاین جدیدا منتشر شده است از لحاظ حقوقی، دفاعیات نجفی درباره روابط نامشروع میترا استاد و ارتکاب جرم افترا، مورد بررسی قرار گرفته است که به این سئوالات پاسخ می دهد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1284400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =