وزیر علوم برای مقابله با تقلب‌های علمی در داشگاه چه قولی داد؟

فارس نوشت: وزیر علوم گفت که آئین‌نامه اجرایی قانون مقابله با تخلفات علمی مراحل ویرایش جمله‌ای و اصلاح عبارتی را در هیأت دولت می‌گذراند و پس از ابلاغ آیین‌نامه، کارگروه‌های اخلاق حرفه‌ای و مقابله با تقلب‌های علمی در دانشگاه‌ها تشکیل خواهد شد.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگویی در پاسخ به این سوال که اجرای آیین‌نامه مقابله با تخلفات علمی به کجا رسید؟ اظهار داشت: آئین‌نامه اجرایی قانون مقابله با تخلفات علمی و پژوهشی در هیات دولت است و هنوز ابلاغ نشده است؛ البته این آیین‌نامه فقط برای ویرایش جمله‌ای و اصلاح عبارتی در هیأت دولت مانده و به زودی ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه منتظریم که این آئین‌نامه اجرایی ابلاغ شود، ادامه داد: پس از ابلاغ این آئین‌نامه در دانشگاه‌ها به ویژه در دانشگاه‌های بزرگ و استان‌ها کارگروهی به عنوان کارگروه اخلاق حرفه‌ای و مقابله با تقلب‌های علمی تشکیل می‌شود که این کارگروه‌ها به صورت بازوهای وزارت علوم در سراسر کشور موضوع را پیگیری می‌کنند. 

غلامی خاطرنشان کرد: البته اغلب دانشگاه‌های تهران و دانشگاه‌های بزرگ چنین سازوکاری را دارند.

 آئین‌نامه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی با مشارکت وزارتخانه‌های علوم و بهداشت تدوین شده  و در جلسه هیأت دولت به تصویب رسیده است.

2323

کد خبر 1284750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =