رسا نیوز نوشت: رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، با بیان این که موضع گیری ائمه جمعه به نفع جناح های سیاسی و ورود در رقابت های حزبی خط قرمز است، تأکید کرد: به هیچ وجه فاصله غیر منطقی و تشریفات ائمه جمعه را نمی‌پذیریم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به آسیب شناسی های صورت گرفته درباره نماز جمعه گفت: متأسفانه در جاهایی گرفتار سیاست زدگی هستیم، سیاسی بودن شفا اما سیاست زدگی بیماری است، در جاهایی احساس می شود فاصله نزدیک و صمیمی با مردم به ویژه در شهرهای بزرگ کاهش پیدا کرده است. حاج علی اکبری با بیان این که ارتباط با نسل جوان در حد مطلوب نیست، افزود: استفاده از ظرفیت نماز جمعه در سازمان دهی اجتماعی و استفاده از ظرفیت های منطقه برای رشد باید در دستور کار باشد و باید از ظرفیت های منطقه برای اعتلای شهرها استفاده شود.


موضع گیری ائمه جمعه به نفع جناح های سیاسی خط قرمز است
وی با اشاره به این که درباره خطبه ها سیاست های کلی از سوی شورا تعیین می شود، اظهار کرد: این که در حوزه های سیاسی امام جمعه چه نوع مواضعی می تواند بگیرد و چه جاهایی نمی تواند موضع گیری کند باید سیاست گذاری شود تا این شبکه به صورت متحد و یکپارچه در مسائل گوناگون، منسجم عمل کند اما در جزئیات ورود نمی کنیم. رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، موضع گیری ائمه جمعه به نفع جناح های سیاسی و ورود در رقابت های حزبی را خط قرمز نماز جمعه دانست و گفت: این گونه مسائل خطوط قرمز است و امام جمعه نمی تواند وارد این بحث ها شود چرا که باید شأن هدایت و پدری ائمه جمعه را حفظ کرد.
درحال تقویت سامانه ارزیابی ائمه جمعه هستیم
حاج علی اکبری در پاسخ به این که میانگین سنی ائمه جمعه کشور چقدر است؟ خاطرنشان کرد: میانگین سنی ائمه جمعه حدود 40 سال است و  بافت عمومی و بدنه ائمه جمعه از جوانان و افراد بانشاط هستند. وی تأکید کرد: عملکرد ائمه جمعه ارزیابی می شود و  سامانه نظارت و ارزیابی داریم که در حال تقویت آن هستیم، مردم، نهادها و علمای مناطق مختلف کشور هم می توانند در امر نظارت به شورای سیاست گذاری کمک کنند.
تشریفات و تجملات ائمه جمعه را به هیچ وجه نمی پذیریم
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با اشاره به اقدامات برخی ائمه جمعه مانند برداشتن نرده ها گفت: در برخی از موارد فاصله هایی به بهانه حفاظت و شأن و منزلت ایجاد شد که ربطی به ذات انقلاب ندارد، حذف و اصلاح  فاصله های غیر منطقی و تشریفات و تجملات در دستور کار جدی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه است که البته اکثر ائمه جمعه در متن زندگی مردم هستند. وی تأکید کرد: مواردی داشتیم که فاصله های غیر منطقی ایجاد شد و در حال اصلاح هستیم و حتی در مواردی افراد را از دایره امامت خارج کردیم، نهاد نماز جمعه تشریفات و تجملات ائمه جمعه را به هیچ وجه نمی پذیرد و مواردی خارج شده اند یا در حال اصلاح هستند، اصلاح این موارد بدون تعارف در دستور کار جدی است.
برای ائمه جمعه فکرسازی نمی کنیم
وی به سؤال مجری درباره چرایی اشتراک مواضع بسیاری از ائمه جمعه این گونه پاسخ داد: هیچ گاه مسائل تجویزی نیست و ما بولتن خبری نداریم که بخواهیم فکرسازی کنیم، بسته های تحلیلی در موضوعات مختلفی داریم که مطرح می شود، در زمینه اشتراک مواضع گاهی موضوعاتی در کشور مانند نفتکش ها و گرانی ها در صدر مسائل کشور است و همه ائمه جمعه چون موضوع روز است اظهار نظر می کننداما برخی تصور می کنند که فکرسازی می شود.

2323

کد خبر 1284758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  0 0
  یعنی هیچ وقت در تهران جناحی حرفی زده نمیشه؟!
 • مقیمی IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  0 0
  که بطور مرتب و مکرر نقض میشه