تبریز، پنج‌شنبه میزبان رئیس جمهور/ افتتاح ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در استان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز و خطه آذربایجان، پنج‌شنبه هفته جاری، میزبان دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم و تعدادی از اعضای هیأت دولت خواهد بود.

به گزارش خبرآنلین به نقل از روابط عمومی استانداری، محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این سفر به منظور افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های آب‌های مرزی انجام می‌شود و طی آن ۳ پروژه مهم سد حاجیلرچای در شهرستان ورزقان با اعتبار ۱۵۶ میلیارد تومان، انتقال آب ارس  با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان و شبکه آبیاری سد خداآفرین با اعتبار بیش از ۳۰۰میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در حوزه نیرو علاوه بر این سه پروژه، فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان هریس با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات و ظرفیت اسمی ۵۰۰ مگاوات افتتاح می شود که در این پروژه، ۲۱۰ میلیارد تومان به صورت ریالی و ۲۴۰ میلیون یورو به صورت ارزی، سرمایه گذاری شده است. در مجموع در بخش نیرو، بیش از پنج هزار میلیارد تومان پروژه برای افتتاح داریم.
 
وی ادامه داد: در حوزه عمرانی استان نیز ۳۷۰ پروژه آماده افتتاح در استان وجود دارد که برای این پروژه‌ها نیز بیش از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
 
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه گفت: در بخش صنعت و معدن، هشت پروژه پالایشگاهی و در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری نیز مجمموعا ۱۴۰ پروژه با سرمایه‌گذاری  بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وجود دارد که امیدواریم بخش عمده این پروژه‌ها همزمان با سفر رئیس جمهور افتتاح شود.
 
پورمحمدی افزود: در مجموع، هشت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی و ۲۴۰ میلیون یور سرمایه‌گذاری ارزی در قالب ۵۲۱ پروژه، قابل افتتاح و بهره‌برداری است.
 
وی همچنین گفت: سفر رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به استان، فرصت مغتنمی است که مشکلات استان را با دولت در میان گذاشته و از مساعدت‌ها و راهنمایی‌های آنان برای اعتلای هرچه بیشتر استان تلاش کنیم.

کد خبر 1284796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =