تغییرات در قوانین فوتبال/ وقتی داور هم می‌تواند گل بزند!

داور بین المللی سابق فوتبال ایران تغییرات در قانون 9 فوتبال را به طور دقیق تشریح کرد که در آن به گلزنی اتفاقی داور هم اشاره شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  نوید مظفری داور بین المللی سابق فوتبال ایران قانون 9 فوتبال را که تغییراتی در آن داشته به شرح زیر ترجمه کرد:

قانون ۹ 

دراپ بال

در صورتی که در حین بازی توپ با داور و یا مقام رسمی مسابقه (مانند کمک داوران) تماس پیدا کند و یکی از سه موارد  زیر رخ دهد:
-مالکیت توپ عوض شود،
-حمله توسط تیم مقابل شروع شود،
- توپ بعد از برخورد با داور وارد دروازه شود،

بازی قطع می‌شود و با دراپ بال از محل برخورد با داور و فقط با حضور یک‌ بازیکن از تیمی که آخرین بار به توپ ضربه است ادامه پیدا می‌کند. بقیه بازیکنان چه از تیم مدافع چه از تیم مهاجم باید ۴ متر از محل دراپ بال فاصله داشته باشند.

لازم به ذکر است که فقط در این شرایط بازی قطع می شود و اگر توپ به داور برخورد کرد و یکی از این سه شرایط رخ نداد بازی ادامه پیدا خواهد کرد.

256 251

کد خبر 1284807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • NL ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
  0 1
  دو ماه پیش یک داور گل زد خودش هم سوت زد و وسط زمین را نشان داد . این که چیز تازه ای نیست
 • NL ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
  1 0
  وقتی می گوئید داور یک باد است و هوا است و نامرئی است , یک باد هم می تواند مسیر توپرا منحرف کند و باعث زده شدن یک گل شود , بنابراین از همان اول شروع فوتبال جهان داور می توانست گلزنی کند و چیز تازه ای نیست . شاید مکتوب نبوده ولی عرفی داور می توانسته گل بزند .
 • NL ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
  0 1
  دو ماه پیش یک داور گل زد خودش هم سوت زد و وسط زمین را نشان داد . این که چیز تازه ای نیست