۲ نفر
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
هک شدن اطلاعات بانکی ۱۰۶ میلیون نفر

اطلاعات مالی ۱۰۶ میلیون نفر از مشتریان بانک کپیتال وان در آمریکا که ۶ میلیون از آنها کانادایی هستند توسط یک هکر که در حال حاضر تحت تعقیب است هک شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز، مظنون ، تامپسون مهندس نرم افزار ۳۳ ساله اهل  سیاتل است که در روز دوشنبه گذشته به دفتر دادستانی آمریکا احضار شد.

طبق شکایتی که در دادگاه منطقه سیاتل ثبت شده است تامپسون اطلاعات مربوط به هک خود را منتشر کرده است و کاربری از روی این اطلاعات متوجه اشتباهی که رخ داده شده و به کپیتال وان اطلاع داده.

مقامات قضایی توانستند با استفاده از اطلاعاتی که خود او با نام کاربری خودش منتشر کرده بود او را پیدا کرده و دستگیر کنند و کپیتال وان در این مورد می گوید تا ۱۹ ماه جولای متوجه این موضوع نشده بوده است.

پیش بینی می شود که این اتفاق خسارتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلاری به بانک کپیتال وان زده باشد.

هکر نتوانست به شماره هکارت های اعتباری کاربران دسترسی پیدا کند ولی حدود ۱۴۰،۰۰۰ شماره تأمین اجتماعی و ۸۰،۰۰۰ شماره حساب بانکی مرتبط به خطر افتاد و توانست به شماره تلفن کاربران دسترسی پیدا کند و نزدیک یک میلیون حساب بیمه و رمز و حسابهای بانکی کاربران کانادایی هک شد.

این شرکت اعلامم کرد که ۷۰۰ میلیون دلار در جهت نقض سیستمی که باعث افشا اطلاعات نزدیک به ۱۴۷ میلیون نفر شده است پرداخت خواهد کرد به طوری که نه تنها اطلاعات ۱۰۰ میلیون نفر هک شده است بلکه اطلاعات ۴۷ میلیون کاربر مرتط=بط با آنها نیز در معرض خطر قرار گرفته است.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1284832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =