تولید موتورهای صنعتی و احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک  در ایران ممکن شد

در سال‌های اخیر و با وجود تشدید تحریم‌های سیاسی و اقتصادی بر علیه ایران، شاهد افزایش کمی و کیفی سطح دانش، تخصص و تجربه تولیدکنندگان داخلی و در پی آن بروز اتفاق‌های خوبی در حوزه صنعت و انرژی در کشور هستیم.

تولیدکنندگان ایرانی در حوزه صنعت و انرژی امروز زمینه‌ساز خودکفایی کشور در حوزه صنعت و انرژی شده‌اند که نتیجه تلاش آنها ساخت موتورهای صنعتی و احداث و راهبری نیروگاه‌های مقیاس کوچک در کشور است.

فابا موتور که زیر مجموعه شرکت فناوران بهبود انرژی البرز (فابا انرژی) است با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه توانسته است در حوزه تولید موتورهای صنعتی و احداث و راهبری نیروگاه‌های مقیاس کوچک فعالیت خوبی داشته باشد، نمونه بارزی از تولیدگان موفق ایرانی است.

فابا موتور در خراسان شمالی (بجنورد) در حوزه‌ تولید موتور ژنراتورهای گازسوز، دیزل، دریایی، رادیاتورها و سیستم‌های خنک‌کننده، تابلوهای کنترل پنل و لوازم یدکی و همچنین خدماتی مانند احداث و راهبری نیروگاه‌های مقیاس کوچک فعالیت می‌کند و توانسته است در لیست محدود کشورهای سازنده موتورهای سنگین نیروگاهی و دریایی قرار گیرد.

این شرکت با وجود موانع موجود در مسیر توسعه، توانسته است به خوبی با برندهای وارداتی آلمانی، ژاپنی، آمریکایی و... رقابت کند و علاوه بر کیفیت و استحکام بالای موتورهای تولیدی، خدمات پشتیبانی مطلوبی به مشتریان ارائه می‌دهد. می‌توان گفت که ویژگی بارز موتورهای سنگین نیروگاهی و دریایی فابا موتور، استحکام، دوام و کیفیت بالای آنها و همچنین کاهش هزینه سرویس‌های دوره‌ای به دلیل ارائه خدمات سرویس‌دهی طولانی مدت به مشتریان این موتورهاست.

این شرکت همچنین در حال حاضر روی احداث نیروگاه‌های CHP با ترکیب 0/5 تا یک مگاواتی تمرکز کرده است. در زمینه احداث و راهبری نیروگاه‌های مقیاس کوچک می‌توان گفت که این شرکت با اجرای پروژه‌های متعدد، سهم خود را در مسیر خودکفایی و توسعه کشور برداشته و با ارائه خدمات در بخش‌های مختلف مهندسی و فنی، بازرگانی و اجرا، گام‌های موثری در این حوزه برداشته است.

اگر شما هم برای تجهیز کارخانه‌های تولیدی در حوزه‌های مختلف صنعتی، نظامی، کشتی‌رانی و... و همچنین احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک برای صنایع خود به خدمات با کیفیت، تجهیزات با دوام و مستحکم و خدمات پشتیبانی باکیفیت نیاز دارید به این تولیدکننده ملی، فابا موتور اعتماد کنید.

2121

کد خبر 1284852