قرارداد ۳۰۰ هزار دلاری شفر چطور ناگهان ۱.۲ میلیون دلار شد؟

علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال تأکید کرد که به دنبال لگد زدن به جنازه این تیم نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال در نشست خبری گفت: «من نمی‌خواهم مثل خیلی از آقایانی که از استقلال می‌روند و به جنازه این تیم لگد می‌زنند تا خودشان را محبوب کنند، رفتار کنم. من آمده‌ام که از عملکرد یک ساله خودم دفاع کنم. من از زن و زندگی خودم گذشتم و به عشق استقلال آمدم. پول هم خواسته‌ام، چون یکسری صحبت‌هایی می‌کردند که آمده اینجا کار می‌کند و پول نمی‌گیرد.»

او درباره دریافتی‌اش از باشگاه استقلال گفت: «قرارداد من سالی ۲۰۰ میلیون تومان بود که معادل هزینه یک بازیکن جوان و امید استقلال است. این قرارداد کم بوده یا زیاد، سالی ۲۰۰ میلیون بوده است. متأسفانه یک ریال هم از استقلال نگرفته‌ام. هر وقت پولی می‌خواستند به من بدهند گفتند پول بازیکن و مربی، طلب گذشته‌ها، پول آب و برق مانده است و خود من هم شرایط را که می‌دیدم هیچ وقت گله‌ای نمی‌کردم، اما متأسفانه گله نکردن بنده بهانه‌ای برای یکسری از دوستان شد که در یک سال گذشته به هر نحوی بنده را مورد حملات خودشان قرار دادند.»

معاون پیشین باشگاه استقلال گفت: «روزی که به استقلال آمدم می‌دانستم کجا می‌آیم و به من قرار است حمله شود و فحش بخورم. به همین خاطر برای من این شرایط تازگی نداشت. وقتی روی منافع یکسری از آدم‌ها پا می‌گذارید یکسری دشمن پیدا می‌کنید و صدای جیغ بنفش‌شان در می‌آید. من هم می‌توانستم مثل یکسری از دوستان به بازیکن بگویم سه چهار میلیارد می‌دهیم. از جیب پدرم هم که نبود. با این کار آدم خوب داستان می‌شدم و محبوب قلب‌ها و چند لقب هم می‌گرفتم. پلنگ سوادکوه، نهنگ خزر و از این القاب‌ها می‌توانستم برای خودم بخرم، اما این پول بیت‌المال و استقلال بود و ماحصل زحمات بزرگانی چون پورحیدری، حجازی، سلطان علی جباری، غلامحسین و پرویز مظلومی و خیلی از بزرگان دیگر. اینها استقلال را با چنگ و دندان به اینجا رساندند و مجبور بودم از حق استقلال و هواداران آن دفاع کنم.»

خطیر در بخش دیگری از حرف هایش اشاره به حرف های فتح الله زاده کرد و گفت:«شما خیرخواه نیستید، شما سهم‌خواهید. بگذارید استقلال نفس بکشد. شما مدیران پرسپولیس را ببینید. کدام مدیر پیشین پرسپولیس آن‌قدر در رسانه‌ها صحبت می‌کند؟ از محمد حسن انصاری‌فرد، اکبر غمخوار، امیر عابدینی، حبیب کاشانی آیا مصاحبه‌ای می‌بینید؟ دست از سر استقلال بردارید. استقلال احتیاج به آرامش دارد. اگر ما هم برویم بهتر از ما نمی‌آید. من که رفتم و امیدوارم بهتر بیاید اما این‌گونه نیست. بگذارید این‌هایی که هستند کارشان را انجام بدهند و وقتی رفتند قضاوت‌شان کنید. پرونده شما سیاه است، شما دیگر انتقاد نکنید. آقای فتح‌الله‌زاده می‌گوید خطیر خیلی اسعفا می‌دهد. آقای فتح‌الله‌زاده شما خیلی مصاحبه می‌کنی. شما به چه حقی این‌قدر مصاحبه می‌کنی؟ چرا باید آن‌قدر مصاحبه کنی؟ بگذار استقلال نفس بکشد. استقلال آرامش می‌خواهد. من دیگر رفتم و به هوای من استقلال را نزنند. اصلا من اشتباهی آمدم. شما را قسم می‌دهم این‌قدر به استقلال حمله نکنید. پرونده شما سیاه‌تر از این آدم‌هاست که الان در استقلال کار می‌کنند. در زمان شما کلی بازیکن به استقلال آمده. بازیکنانی که حتی یک دقیقه برای استقلال بازی نکرند. پرو پئیچ را من آوردم؟ ایجنت او چه کسی بود؟ چه کسی با او قرارداد بست؟ چه قدر با او قرارداد بستید؟ اگر او را نخواستید چرا با او تسویه حساب نکردید؟»

او ادامه داد:« بعدش که از استقلال شکایت کرد چرا در فیفا دفاع نکردید؟ حالا از من اتقاد می‌کنید که چرا فیفا طلب او را از پول استقلال در فیفا پرداخت کرد؟ می‌گویید چرا زودتر پول او را تهیه نکردیم؟ از کجا باید این پول را می‌دادم؟ تو که می‌خواهی استقلال را بزنی حداقل با یک دلیل منطقی بزن. اجازه بدهید، مربیان، بازیکنان و مدیران استقلا کارشان را بکنند. حالا من نمی‌دانم بعد از رفتن افراد نهادهای نظارتی یقه آن‌ها را می‌گیرند یا نه. همان‌طور که یقه شماها را نگرفتند. بگذارید کارشان را بکنند و بعدا آن‌ها را نقد کنید. اصلا چرا شما باید سایت داشته باشید؟ چرا باید به ۵۰ خبرنگار حقوق بدهید که مدام استقلال را بزنند؟ استقلال و هوادارانش گناه دارند. به خدا قسم که گناه دارند. من از شما عاجزانه خواهش می‌کنم به این تیمی که الان دارد درست می‌شود هجمه وارد نکنید. استراماچونی مربی خوبی است. این مربی را به استقلال آوردن سخت بوده است.»

معاون پیشین باشگاه استقلال درباره این موضوع که چند روز پیش از سوی او نقل شده بود که در جریان جدایی رحمتی از استقلال نبوده است، گفت: نمی‌خواهم در مورد شخص خیلی صحبت کنم. من با بازیکنان نه خیلی مشکلی داشتم و نه خیلی ارتباط تنگاتنگ. من به عنوان معاون ورزشی با بزرگان تیم با مهدی رحمتی، پژمان منتظری و خسرو حیدری بیشتر ارتباط داشتم. خسرو از فوتبال خداحافظی کرد، ولی واقعیت این است که قلباً دوست داشتم که این دو بازیکن در استقلال بمانند. پژمان به دلایلی از من ناراحت است و با او صحبت می‌کنم و دلیل ناراحتی‌اش را می‌پرسم. رابطه‌ام با رحمتی هم بد نبود، البته رابطه‌ام با پژمان بهتر بود. سرمربی استقلال در اردوی ترکیه شخصاً خواست که سیدمهدی رحمتی و پژمان منتظری را حفظ کنیم.

خطیر درباره اینکه پیش از این قرار بود راجع به شفر و موضوع دلالی صحبت کند، اظهار داشت: پیش از اینکه در مورد شفر صحبت کنم، باید بگویم که من هم انسان هستم و اشتباه می‌کنم. همین جا اعلام می‌کنم آن کار بنده اشتباه بوده است و اگر به آن زمان برگردم هیچ وقت در مورد شفر آن حرف را نمی‌زنم. هرچند که مدارک داشتم و دارم، ولی اینکه بیایم در جمع آبروی یک نفر را ببرم درست نبود. آنجا من دچار یکسری احساسات شدم و نباید این کار را می‌کردم. شخصاً از شفر عذرخواهی می‌کنم و باید بگویم کارم حرفه‌ای نبوده است. امیدوارم او هم مرا ببخشد و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. من درباره شفر نباید صحبت کنم. مدیران گذشته باید بگویند که چطور قرارداد ۳۰۰ هزار دلاری ایشان چطور قراردادش یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار شد. این مسائل را خیلی به من نچسبانند. همچنان اعتقاد دارم که شفر یکسری ضعف‌های مدیریتی داشت. متاسفانه با تمام امکاناتی که باشگاه استقلال برای او فراهم کرد و انتظار این بود که با بهترین تیم تاریخ باشگاه استقلال حداقل به گفته و شهادت اصحاب رسانه و هواداران از جهت مهره، بهترین نتیجه را می‌گرفتیم. باز هم تأکید می‌کنم کار من در آن مقطع اشتباه بوده است و من نباید آن حرف را بزنم. هرچند که مدارک لازم را داشتم و دارم.

او یادآور شد:«امروز کسانی در هیئت مدیره باشگاه صحبت از کنترل منابع مالی می‌کنند که وظیفه آنها تأمین منابع مالی است.»، خطیر با بیان این جمله بیان کرد: درست است که یکی از وظایف‌شان کنترل است، ولی در دوره خودشان خودرو از پارس خودرو می‌گرفتند و در بازار می‌فروختند. سابقه این دوستان مشخص است. از این اتفاقات بوده است و نمی‌خواهم کام هواداران را تلخ کنم، اما در باشگاه استقلال خیلی صداقت ندیدم و خودم تلاش کردم بهترین عملکرد را داشته باشم.سعی کردم از باشگاه دفاع کنم. من در تمام مسیر و از ابتدای تحصیلم، اگر بگویم که مدارج مربیگری در داخل و خارج را به عشق این موضوع گرفتم که یک روز در باشگاه استقلال خدمت کنم، بی‌راه نگفته‌ام. قطعاً کم‌کاری هم داشته‌ام و من هم انسان هستم و مشکلاتی داشته‌ام. یک جایی نباید حرف‌هایی می‌زدم و کارهایی را نباید می‌کردم. مطمئن باشید که قول می‌دهم که ناخواسته بوده است. به شما قول می‌دهم که هیچ کجا منافع باشگاه استقلال را با کسی و ارگانی معامله نکرده‌ام.»

معاون پیشین باشگاه استقلال در ادامه گفت:« بعد از ماجرای پاتوسی، ماهیت خیلی از دوستان از سرمربی سابق گرفته تا اعضای هیئت مدیره و دوستانی که درون باشگاه بودند و سنگ لای چرخ باشگاه گذاشته و می‌گفتند پاتوسی مریض است و مشکل ورود به کشور دارد، مشخص شد. تعداد بازی‌های رسمی پاتوسی کم بود و دیدید که خدا کمک کرد و ما این بازیکن را گرفتیم. حتی در آن زمان در برنامه نود علیه ما هجمه درست کردند، ولی هفته بعد از آن از ما عذرخواهی کردند. بسیار متاسفم که صداوسیما عادل فردوسی‌پور را از دست داده است و امیدوارم فردوسی‌پور و مزدک میرزایی دوباره برگردند.»

خطیر در واکنش به اینکه گفته می‌شد پاتوسی بند خرید دائم داشته است، گفت:«من معاون ورزشی باشگاه بودم. مگر من باید جواب می‌دادم؟ مگر من عضو هیئت مدیره هستم که منابع مالی را تأمین کنم؟! متأسفانه اینجا علی خطیر مقصر شناخته شد. بنده هیچ مصاحبه‌ای نکردم. هر کاری کردم فقط به خاطر استقلال بود و مورد حملات ناجوانمردانه بسیاری از دوستان قرار گرفتم. من هم می‌توانستم آدم خوب داستان باشم، اما این کار را نکردم. جالب است که امروز کسانی دایه‌ی مهربان‌تر از مادر شده‌اند که پرونده‌شان سیاه است.»

معاون پیشین باشگاه استقلال ادامه داد:« امروز آدم‌هایی مرا متهم می‌کنند و دم از شفافیت می‌زنند که این پول‌ها کجا رفته است که در زمان خودشان به جرأت می‌گویم یک برگ سند در باشگاه استقلال وجود ندارد که مارک‌ها و دلارهایی که بابت درآمد نقل و انتقالات آن زمان بوده، نشان دهیم. ورزشگاه مرغوبکار را با ماهی پنج میلیون تومان اجاره داده‌اند! یک برگ سند وجود ندارد که چطور ورزشگاه مرغوبکار را با ماهی پنج میلیون تومان اجاره داده‌اند! الان هم که این مجموعه تبدیل به پارکینگ ماشین شده است.»

خطیر همچنین یادآور شد:«من می‌توانستم خیلی راحت آدم خوب داستان شوم، اما اصلاً این موضوع در ذات من نبود و افتخار می‌کنم که از روستاهای دورافتاده مازندران هستم و جزو معدود مدیرانی بودم که بدون هیچ ارتباط و رانتی در استقلال کار کردم. یک بار گفتند من خواهرزاده یا برادرزاده وزیر هستم در صورتی که من جزو معدود مدیران باشگاه بودم که هیچ‌گونه رفاقت و فامیلی با مجموعه استقلال نداشتم. باشگاهی که دیوانه‌وار عاشق آن هستم و با بردش خندیدم و با باخت آن گریستم. من به دخترم یاد دادم که چگونه عاشق این باشگاه باشد.»

وی در حالی که طی صحبت‌هایش بغض کرده بود، افزود:«سعی کردم با کمترین اشتباه به باشگاه کمک کنم. حساب‌های من مشخص است و تمام نهادهای نظارتی و امنیتی می‌توانند بیایند درآمدزایی را که در دوره من شده است، بررسی کنند. دوست ندارم فقط از خودم بگویم. همه تلاش‌ها از سوی خطیر نبوده است و از رأس باشگاه از مدیرعامل گرفته تا همه برای استقلال تلاش کرده‌اند. بیایند تمام درآمدها را نگاه کنند اگر یک ریال جابه‌جا شده بگویند و من حاضرم هر اتفاقی قرار است بیفتد، بپذیرم.»

۲۵۵ ۲۵۱

کد خبر 1284863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پیمان IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  2 1
  ممنون جناب آقای خطیر، ممنونم به خاطر همه زحماتی که برای استقلال کشیدید و در مقابل زیاده خواهی بعضی ها ایستادگی کردید، ای کاش می ماندید و ثمره اش را هم می دیدید.
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
  1 0
  به اندازه ده تا دایی برده باز به کمک رسانه های همشهری گری بیشتر می خواد حالا دیگه چاه نفت نیست که بخیال بشن این پول مالیاته