پایان فاز اول طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان تا آخر امسال

تسنیم نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت از اتمام فاز اول طرح "مدارس عاری از پوسیدگی دندان" تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: مدارس عاری از پوسیدگی دندان از سال ۹۷ شروع شد و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم تحصیلی تحت پوشش آن قرار گرفتند.

علیرضا رئیسی در برنامه تفصیلی کارگاه مدیریت پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در دانشگاه علوم پزشکی تهران از اتمام فاز اول طرح "مدارس عاری از پوسیدگی دندان" تا پایان سال ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: مدارس عاری از پوسیدگی دندان از سال ۹۷ شروع شد و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم تحصیلی تحت پوشش آن قرار گرفتند.

اوافزود: ۳۲۰۰ واحد دندانپزشکی به صورت رایگان، این تعداد دانش آموز را معاینه و دندان‌های پوسیده آنها را مداوا کردند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون پیش شرط ثبت‌نام دانش آموزان این مقطع در مدارس، عاری شدن از پوسیدگی دندان است، گفت: این دانش آموزان، پیش از ثبت نام، باید با مراجعه به واحدهای بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در سراسر کشور، ابتدا پوسیدگی دندان‌های خود را مداوا کنند، بعد مجوز ثبتنام بگیرند.

رئیسی عنوان کرد: با اجرای این طرح پیشبینی می‌کنیم دانش آموزان مقاطع تحصیلی هفتم، هشتم و نهم دبیرستان‌های کشور بعد از سه سال، همه عاری از پوسیدگی دندان شوند.

او گفت: گروه سنی ششم ابتدایی و این گروه سنی، گروه‌های هدف و مهمترین رده سنی برای آموزشپذیری بهداشت دهان و دندان هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که با اجرای طرح مذکور، تاکنون ۷۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم عاری از پوسیدگی دندان شده‌اند، افزود: پیش بینی می‌کنیم وضعیت کشور پس از ۵ سال در شاخص پوسیدگی دندان به نقطه مطلوبی برسد.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1284936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =