عباس عبدی به سخنگوی شورای نگهبان: نعل وارونه می‌زنید/تفسیرتان از قانون مورد تایید حقوقدانان نیست

عبدی گفت: اگر شورای نگهبان تا به حال در همه تصمیماتش قانونی رفتار می‌کرد در این صورت حقوقدانان معتبر از آن دفاع می‌کردند و نیز کار به اتهام زنی نمی رسید، مگر می‌شود کسی و نهادی رفتار قانونی داشته باشند و مورد اتهام افکار عمومی واقع شود؟

عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب، در بخشی از گفتگو با خبرآنلاین، درباره صحبت های عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره فرش قرمز پهن نکردن برای اصلاح طلبان و ضرورت تبعیت همه از قانون، گفت:  واقع امر آن است که اظهارات آقای کدخدایی نوعی نعل وارونه زدن است که شاهد آن هستیم زیرا اصلی‌ترین خواست منتقدان این شورا اجرای غیرسلیقه‌ای قانون است. مگر تا حالا مردم غیر از تبعیت از تصمیمات شورای نگهبان کار دیگری کرده‌اند یا توانسته‌اند بکنند؟ اگر این تبعیت مشکل را حل می‌کرد تا حالا حل کرده بود و به وضع این مجالس دچار نمی‌شدیم. پس مشکل در فقدان حاکمیت قانون است که ضمیر و مخاطب آن مردم نیستند.

>>>>بیشتر بخوانید

عباس عبدی: تصمیمات شورای نگهبان مطابق قانون باشد نه سلیقه‌ای

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: تمام اعتراض‌ها به شورای نگهبان معطوف به این است که چرا رفتار آنان بیش از این که بر طبق نص قانون باشد مبتنی بر استنباط های سلیقه‌ای است که توان دفاع حقوقی از آن را ندارند. به عنوان یک نمونه هنگامی که افراد را یکی در میان رد و تایید صلاحیت می‌کنند چه نامی بر این رفتارها باید گذاشت؟

عبدی تصریح کرد: تفسیر آقای کدخدایی از قانون به معنی تبعیت از هر تصمیم و رای آنها است که این برداشت مورد تایید حقوقدانان نیست. تبعیت از قانون باید شامل نهادها هم بشود و نه فقط مردم را تحت این پوشش مجبور به تبعیت کنیم. البته ایشان می تواند چون گذشته کار خود را انجام دهد و مثل همیشه ضرورتی به پاسخگویی نبیند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1285024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =