عربستان برای مقابله با تبعات کاهش درآمد نفتی چه می‌کند؟

دولتمردان عربستان در حال تحریک کردن چرخه اقتصادی کشور هستند تا بتوانند وابستگی به نفت را کاهش دهند این اتفاق به خاطر کسری ۹ میلیارد دلاری در بودجه عربستان در حال رخ دادن است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از بلومبرگ، کسری بودجه عربستان در حال حاضر نزدیک به ۹ میلیارد دلار است  و این درحالی است که این کسری بودجه از نیمه دوم سال گذشته ۵ درصد بیشتر شده است.

درآمد نفتی عربستان هرساله با افت ۵ درصدی همراه بوده است و از اول امسال تاکنون درآمد نفتی این کشور ۴ درصد کاهش داشته است.

این اتفاق نشان دهنده این موضوع است که تزریق مداوم پول به جامعه چه زیان های هنگفتی به اقتصاد کشور می زند و در حال حاضر بزرگترین صادر کننده نفت جهان به دنبال سازماندهی دوباره اقتصادش است.

پیش بینی می شود که تولیدات داخلی این کشور در سال پیش رو ۱.۷ درصد رشد پیدا کند همان طور که بر اساس آخرین گزارشات تولیدات داخلی این کشور در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۰.۷ درصد رشد پیدا کرد.

عربستان در حال حاضر بسیاری از پروژه های ساخت و ساز را متوقف کرده است و به سرمایه گذاری ۷۱ درصدی بودجه بر روی کسب و کارهای کوچک پرداخته است و توانسته درآمد سالانه خود را افزایش دهد.

برنامه ریزان اقتصادی این کشور به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در کارهای تولیدی هستند و به دنبال بهبود شاخص های توسعه در کشور هستند تا بتوانند افراد خارجی بیشتری را به کشور جذب کنند.

درآمد این کشور از این به بعد از طریق مالیات افزایش پیدا خواهد کرده به طوری که ۲۳ درصد به مالیات ها اضافه شده است.

می توان گفت برنامه ریزان اقتصادی هدف خود را درآمد ۰ نفتی قرار داده اند تا کشور در صورت عدم صادرات نفت دچار بحران های شدیدتر اقتصادی نشود.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1285192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =