حضور فیلم بهمن کیارستمی در یک جشنواره ژاپنی

ایسنا نوشت: فیلم مستند بلند «اِکسُدوس» ساخته بهمن کیارستمی به بخش مسابقه جریان‌های نو آسیا جشنواره فیلم یاماگاتا در کشور ژاپن راه یافت.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی مستند یاماگاتا از تاریخ ۱۰ تا ۱۷ اکتبر (۱۸ تا ۲۵ مهر) در کشور ژاپن برگزار می‌شود و مستند «اِکسُدوس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهمن کیارستمی، در بخش جریان‌های نو آسیا این رویداد سینمایی مستند آسیا روی پرده خواهد رفت.

در این بخش رسمی جشنواره که مختص نمایش و رقابت مستندهای منتخب آسیایی است، فیلم‌هایی از کشورهای ترکیه، هند، ایران، ژاپن، چین، کره‌جنوبی، تایوان، اندونزی، سنگاپور، فیلیپین، برمه، ویتنام، تایلند و لبنان حضور دارند.

موضوع «اِکسُدوس» درباره‌ مرکز بازگشت مهاجران افغان است که توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور اداره می‌شود. این مرکز مسئولیت ثبت‌نام و اعزام مهاجران افغان را که به‌صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند برعهده دارد.

این فیلم اولین نمایش خود را در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت تجربه کرد و موفق به کسب جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره شد. این مستند در اولین حضور بین‌المللی خود نیز در بخش مسابقه بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند هات‌داکس کانادا به روی پرده رفت.

پخش بین‌المللی مستند «اِکسُدوس» برعهده‌ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1285217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =