استاندار کردستان: کارمندان زن در ادارات لباس کردی محلی بپوشند

فارس نوشت: استاندار کردستان گفت: منعی برای پوشش لباس کردی توسط بانوان در ادارات وجود ندارد و ضمن توصیه به پوشیدن آن از این امر نیز حمایت می‌کنم.

 بهمن مرادنیا چهارشنبه شب در حاشیه نمایشگاه مد و لباس کردی که در عمارت خسروآباد سنندج دایر شد، به خبرنگاران رسانه‌های جمعی اظهار کرد: بعد از برگزاری کنگره بین‌المللی مشاهیر کُرد که یک حرکت فرهنگی بود برپایی جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی گام ارزشمندی برای استمرار و معرفی و توسعه فرهنگ کردی به سمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه مردم استقبال چشمگیری از نمایشگاه مد و لباس کردی داشتند، افزود: باید مردم، مجموعه ادارات فرهنگی و رسانه‌ها در حفظ و ماندگاری فرهنگ کردی تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: کسانیکه در راستای تولید لباس کردی فعالیت می‌کنند باید حمایت شوند تا این فرهنگ اصیل به فراموشی سپرده نشود.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه باید سعی شود چنین نمایشگاهی در سطح ملی برپا شود، اعلام کرد: برپایی نمایشگاه لباس کُردی برندی برای استان کردستان است چرا که به توسعه اقتصادی استان و رونق اشتغالزایی کمک خواهد کرد.

مرادنیا اعلام کرد: پوشش کردی جزو لباس‌هایی است که از پوشش اسلامی برخوردار است و هیچ منعی برای پوشش آن توسط بانوان در ادارات نیست.

وی ضمن توصیه به پوشش لباس کردی در ادارات از پوشیدن آن در ادارات اعلام حمایت کرد و افزود: اگر بخواهیم شاهد حفظ فرهنگ اصیل کردی باشیم پوشیدن لباس کردی در اداره و خارج از اداره فرقی ندارد و برای حفط آن همه باید تلاش کنند تا مردم آن را ببینند.

وی اضافه کرد: پوشش کردی باید براساس تعاریف لباس کردی باشد نه لباسی که دستخوش تغییرات شده و اصالت خود را از دست داده است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی در قالب ۲۸ غرفه با حضور طراحان مد و لباس محلی استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و خراسان شمالی از ششم تا هشتم مردادماه جاری در عمارت خسروآباد سنندج دایر شد و امروز نیز به دلیل استقبال گسترده مردم تا ساعت ۲۳ در معرض دید علاثمندان قرار گرفت.
 

64231

کد خبر 1285374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =