هفته فرهنگی شهر جدید سهند برگزار می‌شود 

هفته فرهنگی شهر جدید سهند ۱۲ تا ۱۷ مرداد ماه با شعار« توسعه عمرانی همگام با تعالی فرهنگی و ورزشی »در منطقه تفریحی و گردشگری هشت بهشت این شهر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید سهند، عباس مصطفوی با بیان این خبر گفت: آیین افتتاح این رویداد فرهنگی روز شنبه ۱۲ مرداد ماه رأس ساعت ۱۷ با حضور مسئولین کشوری و استانی در منطقه تفریحی و گردشگری هشت بهشت برگزار خواهد شد .
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند با تأکید بر رویکرد فرهنگی حاکم در مدیریت شهرهای جدید گفت: ارتقای شاخص های اجتماعی از ضرورت های توسعه در شهرهای جدید است که تحقق این مهم با تامین زیر ساخت های لازم امکان پذیر است .
وی ادامه داد: در این راستا چندین پروژه فرهنگی و ورزشی همزمان با آیین گشایش هفته فرهنگی شهر جدید سهند به بهره‌برداری می‌رسند.
عباس مصطفوی با تأکید بر توسعه ابعاد فرهنگی و اجتماعی در شهرهای جدید؛ تعالی فرهنگی  را همانند روح برای کالبد شهر توصیف کرد.
وی افزود: وجود ۳۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید سهند در کنار داشتن جمعیتی بالغ بر ۱۳۵ هزار نفر؛ توجه به مسایل فرهنگی، هنری و ورزشی  در کنار توسعه عمرانی ضرورت می بخشد.
عباس مصطفوی در تشریح اهداف برگزاری هفته فرهنگی از سهند به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی این شهر گفت: ایجاد نشاط اجتماعی در کنار  جریان سازی فرهنگی. افزایش هویت اجتماعی، انسجام بخشی و شناخت و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید در قالب برنامه های فرهنگی و هنری و ورزشی از دلایل عمده دلایل برگزاری هفته فرهنگی شهرهای جدید همچون سهند است.
وی افزود: گردهمآوری نیرو و اندیشههای توانمند و مستعد به منظور بهرهمندی از این ظرفیتها در توسعه همه جانبه شهرجدید سهند از دیگر عوامل موثر در اهتمام بر برگزاری رویدادهای فرهنگی مانند هفته فرهنگی است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند در تشریح ویژه برنامه های هفته فرهنگی سهند گفت: بیش از ۶۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی؛ هنری و ورزشی در قالب این رویداد فرهنگی  پیش بینی و تعریف شده است.
وی اظهار کرد: نخستین جشنواره  و نمایشگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی با رویکرد معرفی ظرفیت های هنرمندان ساکن و فعال در شهر سهند همزمان با برگزاری هفته فرهنگی در منطقه تفریحی گردشگری هشت بهشت سهند برپا خواهد شد.
عباس مصطفوی گفت: هنرهای سنتی و صنایع دستی جایگاه ویژه ای از منظر اجتماعی و اقتصادی دارند و نباید از این ظرفیت بالا در بحث کارآفرینی و اشتغال پایدار غافل بود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند برگزاری نمایشگاه عکس؛ کارگاههای آموزشی در محورهای خانواده و فرزند پروری، جشنواره بزرگ پیاده روی خانوادگی و بادبادک پرانی؛ تور دوچرخه سواری کوهستان از مسیر لاله به سمت شهر جدید سهند و پخش فیلم و جنگ شبانگاهی و موسیقی عاشیق لار و برپایی شب شعر با حضور شاعران برجسته استان از جمله برنامه های پیش بینی شده برای هفته فرهنگی شهر جدید سهند است.   

وی با بیان اینکه تمامی برنامه ها رایگان بوده و شرکت در آن برای عموم شهروندان آزاد است؛ ابراز امیدواری کرد: امیدواریم شهروندان حضوری فعال و موثر در ویژه برنامه های هفته فرهنگی شهرستان داشته باشد.

46

کد خبر 1285489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =