در یک سوم استان‌ها ۳ روز باران می‌بارد/ موج هوای خنک در شمال غرب

تسنیم نوشت: سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز، فردا و روز شنبه برای هشت استان خبر داد و اعلام کرد در این مدت دمای هوا برای استان‌های آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی و اردبیل ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد.

مطابق نقشه‌های همدیدی و آینده نگری طی سه روز آینده آسمان در کثر مناطق کشور صاف پیش بینی می‌شود. بعدازظهر امروز و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های مازندران و گلستان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده روی می‌دهند.

 فردا و شنبه ۱۲ مرداد ماه علاوه بر مناطق مذکور در سواحل دریای خزر و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل نیز کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه همراه با رگبار پراکنده در ساعت بعدازظهری دور از انتظار نیست. در جنوب سمنان،‌تهران،‌البرز، اصفهان، قم و مرکزی نیز وزش باد شدید و گرد و غبار پیش بینی شده است.

همچنین طی امروز، فردا و روز شنبه در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پدیده حاکم است.

 روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده آسمان کشور صاف و آرام و دما در نوار شمالی افزایش می‌یابد اما از روز سه شنبه با شمالی شدن جریان روی دریای خزر علاوه بر ابرناکی،‌ بارش پراکنده و کاهش نسبی دما برای سواحل دریای خزر پیش‌بینی شده است.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1285596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =