دستیار ظریف با هیأت‌های لبنان و عراق دیدار کرد

العالم نوشت: «علی‌اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی و هیأت همراه، که برای شرکت در سیزدهمین اجلاس روند آستانه، به نورسلطان پایتخت قزاقستان سفر کرده، به صورت جداگانه با روسای هیأت‌های لبنان و عراق که برای اولین بار به عنوان ناظر در مذاکرات روند آستانه حضور دارند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

خاجی با اشاره به همسایگی دو کشور لبنان و عراق با سوریه و تاثیر پذیری از بحران سوریه، به ویژه در بعد امنیتی و آوارگان، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای روند آستانه، خواستار عضویت لبنان و عراق در این روند بود.

روسای هیأت‌های عراق و لبنان نیز از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به کشورهایشان در مبارزه با تروریسم و تلاش برای بازگشت آوارگان و امکان حضور این کشور ها در روند آستانه تقدیر و تشکر کردند.

خاجی و هیأت همراه پیش از این نیز با هیأت روسی شرکت کننده در این مذاکرات دیدار کرده بود.

سیزدهمین نشست روند صلح سوریه از امروز (پنجشنبه) به مدت 2 روز با حضور هیأ‌ت‌های مذاکره کننده ایران، روسیه و ترکیه (3 کشور ضامن روند آستانه) و با حضور نمایندگانی از دولت سوریه و معارضان در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود.

دوازدهمین دور از مذاکرات صلح سوریه (روند آستانه) پنجم اردیبهشت ماه به مدت 2 روز در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار شد.

310311

کد خبر 1285602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =