واکنش‌های دنباله‌دار به تحریم ظریف/ پیشنهاد برای تغییر محل سازمان ملل/ وزیرخارجه ایران حساب میلیاردی در خارج ندارد

واکنش ها همچنان به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا ادامه دارد و دولتمردان و سیاسیون طی اظهارنظرهایی آن را نشانه ضعف آمریکا در مقابل منطق ظریف توصیف کردند.

به گزارش خبرآنلاین امیر سرتیپ امیر حاتمی عصر پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای روستای لاشک و یاد بود شیخ فضل الله لاشکی نوری در مسجد جامع این روستا در بخش کجور شهرستان نوشهر گفت: امروز هدف قرار دادن پیشرفته ترین پهباد آمریکایی بیانگر پیشرفت چشمگیر صنایع دفاعی داخلی است که به برکت خون شهدا و تلاش فرزندان ملت شهید پرور در صنایع دفاعی، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه محقق شد.

وی ادامه داد: دشمنان تصور نمی کردند که ایران به آنچنان پیشرفتی دست یابد که با استفاده از سامانه راداری و دفاعی ساخت ایران اسلامی پهپاد دشمن را شناسایی و آن را مورد هدف قرار دهد .

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای تجهیزات نظامی پیشرفته در هوا، دریا و خشکی است و دشمنان جرات برخورد در میدان نظامی را به خود نمی دهند.

سرتیپ حاتمی با اشاره به توقیف کشتی انگلیسی  افزود: زمانی که کشتی ایرانی از سوی انگلیس غیرقانونی و دزدانه توقیف شد بعد از فرمایش رهبری نیروهای مسلح که شاهد تخلف آشکار کشتی انگلیسی در منطقه بودند به عنوان حافظ امنیت تنگه هرمز آن را توقیف کردند.سرویس اطلاعاتی انگلیس به دروغ از مسیر غیر متعارف از حرکت کشتی خود ابراز بی اطلاعی کرد.

وی ادامه داد: امروز دشمنان به دروغ اعلام می کنند که به دنبال تحریم ملت ایران نبوده و خواهان گفت وگوی بدون پیش شرط هستند و  در رفتاری متناقض و آشکار در دنیا ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تحریم می کنند که ایشان افتخار کردند. 

محسن رضایی: تحریم ظریف آسیبی به او وارد نمی کند

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه توئیتر خود به تحریم ظریف از سوی آمریکا واکنش نشان داد.

محسن رضایی نوشت: « ‏تحریم دکتر ‎ظریف به ایشان آسیبی وارد نمی‌کند ولی برای رژیم آمریکا جز زیان چیزی در بر ندارد.»

بروجردی: تحریم ظریف نشانه ضعف آمریکا است

علاءالدین بروجردی در خصوص اینکه وزارت خزانه‌داری آمریکا نام محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در لیست تحریم‌ها قرار داده است، گفت: اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا برای تحریم وزیر امور خارجه ایران نشان‌دهنده اوج استیصال آمریکا در برابر قدرت جمهوری اسلامی است زیرا در عرصه سیاست بین‌الملل، ایران حرف خود را به شیوه‌ای منطقی بیان می‌کند.

بنا به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا بعد از برهم زدن توافق هسته‌ای، در موضع ضعف قرار گرفته است، بیان کرد: ایران در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای توطئه‌های آمریکا را خنثی کرده و تلاش واشنگتن برای منزوی کردن ایران منجر به انزوای آنها شده است.

بروجردی با بیان اینکه وزیر امورخارجه سکاندار دستگاه دیپلماسی کشور است، ادامه داد: آمریکا برای تحریم ظریف مرتکب اقدام نابخردانه‌ای شده است و عملا این اقدام آمریکا تاثیری بر فعالیت‌های دیپلماتیک ایران ندارد.

وی افزود: آمریکایی‌ها همچون کودک ناتوانی که در برابر حریف خود موفق نبوده ، بازی را به هم می‌زنند.نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه وزرای جمهوری اسلامی ایران سطح زندگی متوسطی دارند و ما وزیری که حساب‌های بانکی میلیاردی در خارج از کشور داشته باشد را نداریم.

صادقی: دولت نامتعادل ترامپ با تحریم وزیر خارجه ایران صلاحیت کشور متبوع خود برای میزبانی ملل متحد را زیر سؤال برد

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس هم در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «دولت نامتعادل ترامپ با تحریم وزیر خارجه ایران صلاحیت کشور متبوع خود برای میزبانی ملل متحد را زیر سؤال برده است؛ تحریم وزیر خارجه یک کشور به این دلیل که سخنگوی حاکمیت و رهبری کشور متبوعش در روابط بین‌المللی است، یعنی تحریم یک وزیر خارجه به این دلیل که وزیر خارجه است.»

مازنی: روحانی پیشنهاد تغییر محل ⁧سازمان ملل⁩ را مطرح کند
 

نماینده مردم تهران در مجلس هم از رییس جمهور خواست که در اجلاس پیش‌روی سازمان ملل پیشنهاد تغییر محل ⁧سازمان ملل متحد⁩ را مطرح کند.

احمد مازنی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«تحریم ⁧ظریف⁩ از یک سو نشانه درماندگی دولت عقب مانده ⁧ترامپ⁩ و از سوی دیگر نشانه این است که آمریکا صلاحیت میزبانی ملل متحد را ندارد. از ⁧رییس جمهور⁩ می‌خواهم در اجلاس سپتامبر 2019  پیشنهاد تغییر محل ⁧سازمان ملل متحد⁩ را مطرح کند.»

27219

کد خبر 1285638

برچسب‌ها