۲ نفر
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
واکنش دبیرکل سازمان ملل به تحریم ظریف

ایرنا نوشت: دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران و قراردادن رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در فهرست تحریم ها تنها به این جمله بسنده کرد که همه طرف ها در همه سطوح خویشتنداری حداکثری داشته باشند.

آنتونیو گوترش روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران حاضر شد و ابتدا نگرانی خود را از افزایش تنش در خلیج فارس اعلام کرد.

وی افزود: کوچکترین اشتباه محاسباتی می تواند منجر به یک درگیری بزرگ شود. من تاکید می کنم که به حق و وظایف آزادی عبور و مرور از تنگه هرمز بر اساس قوانین بین المللی احترام گذاشته شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: من باز هم پیام هایی را که به صورت خصوصی و عمومی برای دو طرف فرستاده ام، تکرار می کنم؛ آن دوکلمه است، خویشتنداری حداکثری.

گوترش اضافه کرد: من بار دیگر از همه طرف ها می خواهم که از هر اقدامی که سطح تنش را افزایش دهد، خودداری کنند. آخرین چیزی که جهان به آن نیاز دارد ، یک رویارویی بزرگ در خلیج (فارس) است که می تواند پیامدهای مخربی بر امنیت و اقتصاد جهانی داشته باشد.

خبرنگاری پرسید مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تحریم جدیدی را علیه ایران اعلام کرد. ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مردی که در 19 ژوئیه در طبقه 38 با شما دیدار داشت، نگرانی خود را از افزایش فشار حداکثری آمریکا علیه کشورش را اعلام کرده است.

وی افزود: آیا معتقدید که اقدام آمریکا علیه ایران و تحریم دیپلمات برجسته آن، به معنای بستن درهای راه حل دیپلماتیک در خلیج فارس است؟  اگر نیست چه اقدامی می توانید در این باره انجام دهید؟

دبیرکل سازمان ملل متحد که ناتوانی خود را بارها در مسایل مختلف بین المللی نشان داده است و حتی در کاهش بودجه داوطلبانه آمریکا به سازمان ملل متحد هم کاری نتوانسته است انجام دهد، پاسخ داد: من از دولت های عضو سازمان ملل می خواهم که خویشتنداری داشته باشند و در این باره می خواهم که حداکثر خویشتنداری را در همه سطوح  به خرج دهند.

 
310311
کد خبر 1285691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
    4
    توقع داشتید چیکار کنه؟ قانون حاکم بر جهان قانونه جنگله ، ایران بمباران هسته ای هم بشه باز از ما توقع خویشتنداری! دارند ... در مقابل دزدی انگلیس لال هستند و زبانشان برای ما بی نهایت دراز