میزان نوشت: اسماعیلی گفت: اهتمام دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی و مجازات مرتکبان این دسته از جرایم، بیانگر این است که قوه قضاییه اراده جدی در برخورد با مفاسد دارد.

 غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در برنامه نگاه یک در پاسخ به سئوالی در رابطه با مبارزه با فساد و  ۹۷۸ حکم صادره در این زمینه، اظهار کرد: اهتمام دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی و مجازات مرتکبان این دسته از جرایم، در شرایط و اوضاع و احوال امروز جامعه ما که به هیچ عنوان سوءاستفاده افراد سودجو را برنمی‌تابد، بیانگر این است که قوه قضاییه اراده جدی در برخورد با مفاسد دارد و چاره‌ای جز مجازات مرتکبین و متخلفین نیست.

وی افزود: احکامی که در دوره اخیر در رابطه با مفاسد اقتصادی صادر شده که عدد ٩٧٨ آخرین آمار آن بود در بین این احکام، ٩ مورد حکم اعدام، چهار مورد حبس ابد، ٤٤ مورد حکم حبس بین بیست تا سی سال وجود داشته است.

وی ادامه داد: بر این اساس ١١٦ مورد حکم انفصال از مشاغل و خدمات داشته‌ایم. ده مورد در کنار سایر مجازات‌ها حکم تبعید از محل اقامت به سایر بخش‌ها و ١٦١ مورد هم مجازات شلاق وجود داشته است که از ناحیه همکاران قضایی سختکوش و پاکدست و مقتدر ما صادر شده است که جمع زیادی از مرتکبین این جرایم به مجازات اعمال خود رسیده‌اند.

64231

کد خبر 1286277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =