«گربه روی کاغذ»؛ روایتی شاعرانه برای کودکان

«گربه روی کاغذ» عنوان کتابی است از کریستینا طهوری که به تازگی با محوریت آرزوهای و خیال پردازی‌های کودکانه برای گروه سنی ب توسط انتشارات نیستان روانه بازار کتاب شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «گربه روی کاغذ» اثر کریستینا طهوری برای گروه سنی ب توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

این اثر که ناشر آن به روایتی شاعرانه برای مخاطب کودک از آن یاد کرده است با گفت وگوی این دو کاراکتر آشنا و دوست داشتنی کودکان جلو می‌رود. حتی وقتی گربه به ماهی می‌گوید که او بدون بال چطور می‌تواند پرواز کند، جواب بسیار جالبی می‌شنود: ماهی فکر می کند که پرواز هم مثل شنا کردن است. آن‌ها با هم تلاش می‌کنند برای آنچه نجات می‌نامند و مخاطب تنها چند سطر بعد، عواقب این نوع تصمیم گیری را می بیند.

«گربه روی کاغذ» اثری عمیق است که نکات متعدد و جالبی را پشت ظاهر ساده و کودکانه پنهان کرده. هر چند شناسنامه اثر آن را مناسب بچه‌های سال‌های نخست دبستان معرفی کرده، اما به راحتی می تواند برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی هم جذاب باشد.

ناشر این اثر که در قالب ششمین اثر از مجموعه «قصه‌های آبدار» آن را منتشر کرده است در معرفی آن عنوان داشته است: «گربه روی کاغذ» ورای نمادهاست؛ کتاب از آرزوها و خیالات می‌گوید. از آن چه در ذهن می‌پرورانیم بدون این که در جستجوی ما به ازای واقعی اش بگردیم. تقابل رویا و واقعیت و لزوم بررسی نتایج عینی، مهارتی است که کاملاً ظریف به مخاطب منتقل می‌شود. ماهی حوض و گربه‌ نقاشی، بی آن که بدانند در چه بهشت کوچکی ساکن هستند، می‌خواهند رها شوند و قفسی که جا به جای صفحات کشیده شده، احساس و برداشت آن‌ها را نسبت به موقعیت شان نشان می‌دهد. تصویرگر گاه، پا را از این فراتر گذاشته و دور تا دور نقش گربه روی کاغذ را با خطوطی که یادآور بخیه‌های خیاطیست، محصور می‌کند.

این کتاب با تصویرسازی‌های مریم حسنی نیز همراه شده است که در جذابیت متن تاثیر دارد.

انتشارات کتاب نیستان «گربه روی کاغذ» را در ۲۴ صفحه با قیمت ۱۶ هزار تومان در قطع خشتی کوچک منتشر کرده است.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1286567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =