برادر ملک سلمان با پیوستن عربستان به ائتلاف ضدایرانی مخالفت کرد

ایسنا نوشت: برادر ملک سلمان با بیان اینکه وی مخالف هرگونه جنگ عربستان با ایران است، افزود: اگر محمد بن سلمان خواهان پیوستن به ائتلاف آمریکایی -انگلیسی برای مقابله نظامی با ایران باشد با او مخالفت خواهم کرد.

به گزارش الخلیج الجدید، احمد بن عبدالعزیز، برادر ملک سلمان پادشاه عربستان اعلام کرد که وی مخالف هرگونه جنگ عربستان با ایران است زیرا چنین جنگی برای عربستان فاجعه بار خو اهد بود.

براساس گزارش پایگاه اطلاعاتی تاکتیکال ریپورت  این شاهزاده سعودی گفته است که اگر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان خواهان پیوستن به ائتلاف آمریکایی -انگلیسی برای مقابله نظامی با ایران باشد با او مخالفت خواهد کرد.

احمد بن عبدالعزیز گفت: به جای تبعیت از طرح های دونالد ترامپ که منطقه را به جنگ سوق می دهند بهتر است اقداماتی در راستای متحد کردن شورای همکاری خلیج(فارس) اتخاذ کنیم.

براساس این گزارش، ملک سلمان نیز از پسرش محمد بن سلمان خواسته است که با عمویش احمد بن عبدالعزیز مخالفت نکند و از دیدار او با دیگر شاهزاده ها ممانعت نکند.

احمد بن عبدالعزیز به شاهزاده های سعودی گفته است که هیچ کس نمی تواند او را از هشدار دادن نسبت به پیامدهای جنگ ویرانگر با ایران منع کند به خصوص اینکه عربستان اکنون در یمن درگیر جنگ است.

وی همچنین بر این باور است که محمد بن سلمان پادشاه آینده عربستان خواهد بود.

310311

کد خبر 1286777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدی IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
    0 0
    ایران و عربستان بعنوان سرزمین وحی، برادرند و ایران خوبی کعبه و قدس را می خواهد، همانطور که احترام به سایر ادیان الهی را می خواهد ولی اینکه عده ای خدانشناس با ملتها تجارت کنند و انسان غافل باشد، خداوند یکتا عذاب می دهد و همه ی ادیان بنوعی باید برای ایجاد امنیت بمعنای واقعی برای ظهور منجی عالم بشریت بکوشند که این با دیدگاه تجارت و استثمار با ملتها زمین تا آسمان فرق دارد و هیچ سنخیتی با هم ندارند و خداوند بینا به اعمال و نیات انسانهاست