ترامپ رسانه‌ها را مقصر تیراندازی‌های اخیر در آمریکا دانست!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهارات عجیب و غریبش رسانه ها را عامل ترویج خشونت و همچنین وقوع تیراندازی های اخیر در کشورش دانست.

به گزارش خبرآنلاین، دونالد ترامپ در توئیترش نوشت:

رسانه‌ها مسوولیت بزرگی در قبال زندگی و امنیت در کشورمان دارند. در طول سالیان دراز {رسانه‌های}جعلی نویس در تولید خشم و عصبانیت {در جامعه} نقش بسزایی داشته‌اند. پوشش خبری باید عادلانه، متعادل و بی طرفانه باشد،{در غیر این صورت} این مشکلات وحشتناک بیشتر و بدتر می‌شوند.

 ترامپ بدین ترتیب حوادثی مانند تیراندازی را به گردن رسانه‌های خبر جعل کن می‌اندازد، در حالی که این روزها اغلب رسانه‌های آمریکایی و نیز دموکراتها ترامپ و حرفها و سخنانش را عامل تهییج کننده می‌دانند که باعث شده تا مردم عصبانی و نژادپرست به مهاجران و رنگین پوستان تیراندازی کنند.

رئیس جمهو آمریکا همچنین در توئیتی دیگر نوشت: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم خون آن‌هایی که در ال پاسوی تگزاس و دیتون اوهایو کشته شدند، هدر برود. این موضوع برای آن‌هایی که به شدت زخمی شده‌اند هم صدق می‌کند. ما هرگز آن‌ها را فراموش نمی‌کنیم و همچنین آن‌هایی را که قبل‌تر کشته شده اند. جمهوری خواهان و دموکرات‌ها باید با یکدیگر متحد شوند و پیشینه افراد را به طور جدی بررسی کنند. شاید این لایحه را با لایحه اصلاح قوانین مهاجرتی ادغام کنند. ما باید کاری کنیم که از دل این دو حادثه غم انگیز، اتفاقات خوبی رقم بخورد.

در همین راستا یکی از کاربران در جواب توئیت ترامپ نوشت ترامپ مصوبه اوباما مبنی بر چک کردن افراد از لحاظ بیماری روانی قبل از صدور مجوز اسلحه را باطل کرد {و منظورش این است که ترامپ مقصر است} {و دعوای مجاز یا غیرمجاز بودن اسلحه در آمریکا همچنان ادامه دارد}

لازم به ذکر است که روز شنبه یک فرد مسلح پس از ورود به فروشگاه والمارت در شهر مرزی ال پاسو تگزاس، ۲۰ نفر را کشت و ۲۶ نفر دیگر را زخمی کرد. عامل این تیراندازی مرگبار جوان سفیدپوستی به نام «پاتریک کروسیوس» بود. این جوان ۲۱ ساله اهل دالاس، پیش از دستگیری در بیانیه‌ای اعتراف کرد که این تیراندازی را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام داده است. کمتر از یک روز بعد، بر اثر تیراندازی در دیتون اوهایو، دست کم ۹ نفر کشته و بیش از ۱۲ نفر زخمی شدند.

310311

کد خبر 1286847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =