ظریف:‌ آمریکا علاقه‌ای به مذاکره ندارد بلکه خواستار تسلیم ایران است

وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در پیامی در توئیترتاکید کرد که آمریکا علاقه‌ای به مذاکره با ایران ندارد بلکه خواستار تسلیم تهران است.

به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در پیامی در توئیتر به کنفرانس خبری امروز در روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: من به این نکته اشاره کردم که تکرار این جملات توسط مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که ایران باید سیاست‌های خود را تغییر دهد تا ایرانی‌ها (بتوانند) غذا بخورند کاملا تروریسم اقتصادی است. گره زدن نان و دارو به سیاست،‌کشتن و گرسنه کردن مردم برای تسلیم کردن آنهاست. ایرانی‌ها هرگز تسلیم نخواهند شد.

ظریف در ادامه توئیتش نوشت:‌ «من همچنین گفتم در حالی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ممکن است خواستار عکس گرفتن است،‌ آمریکا علاقه‌ای به گفت‌وگوها ندارد بلکه خواستار تسلیم ایران است. این هرگز اتفاق نخواهد افتاد. یک مثال درباره تاکتیک‌های آمریکا: «تهدید کردن به تحریم کسی طی دو هفته مگر آنکه دعوت شما را برای گفت‌وگو در اوال آفیس بپذیرد.»

وزیر امور خارجه ایران اضافه کرد: «مجددا تاکید می‌شود که سقوط اعتبار آمریکا در عدم موفقیت همراه کردن متحدان خود با برنامه‌هایش مشهود است. ملت‌های منطقه پس از رفتن آمریکا مدت‌ها همسایه باقی خواهند ماند. زمان آن است که رهبران منطقه‌ای بر راه‌حل‌های منطقه‌ای تمرکز کنند. گفت‌وگو و پیمان عدم تجاوز آغاز خوبی است.»

ظریف همچنین در ادامه با انتشار عکس هایی به نشست خبری امروزش با رسانه های داخلی و بین المللی در روز خبرنگار اشاره کرد.

مشروح اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان را ایـــــــــنــــــــجـــــــا  بخوانید.

310311

کد خبر 1286879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =