۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
مخالفان ظریف، کمی بصیرت داشته باشند

دولت یاغی ترامپ در دور جدید تحریم‌هایش علیه ایران، به سمت تحریم شخصیت‌ها و مقامات سیاسی کشور از جمله آقای ظریف رفته است.

اقدامی که به نظر می رسد مورد استقبال برخی تندروهای داخلی که مخالف مذاکرات ۶ ساله ظریف در دوران حضورش در وزارتخارجه بوده اند، قرار گرفته است، به همین خاطر هم است که به تحریم ظریف به عنوان اقدامی که متوجه کل نظام است نگاه نمی کنند و آنها هم حملات جدید به وزیرخارجه را شروع کرده اند.

مقام معظم رهبری بارها در مورد وفاداری مدیران نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران بیاناتی را مطرح کرده اند. امروز، وظیفه همه سیاسیون، چهره ها، و مردم این است که در مسیری که رهبری مشخص می کنند حرکت کرده و از شخصیت‌های جمهوری اسلامی ایران از جمله آقای ظریف که مورد تحریم غیرقانونی قرار گرفته، دفاع کنند. اگر قرار است انتقادی هم داشته باشیم، باید در داخل خانواده انقلاب این انتقادات مطرح شود.

وقتی سردار سلیمانی به عنوان یک مقام ارشد جمهوری اسلامی با ظریف دیدار می کنند یا رئیس مجلس برای اعلام حمایت شان به وزارتخارجه می روند، این یعنی وظیفه همه در شرایط فعلی آن است که فارغ از تمام انتقادات و اختلاف سلیقه‌ها، از ظریف حمایت کنیم و تودهنی به این تصمیم آمریکایی‌ها بزنیم.

معتقدم هر کس در شرایط فعلی در مسیری جز این حرکت کند، نشان‌دهنده آن است که بصیرت لازم برای دیدن اوضاع فعلی جهان و روابط حاکم بر آن را ندارد و در موضع حمایت از نظام نیست.

* نماینده سابق مجلس

۲۷۲۱۲

کد خبر 1287082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =