۰ نفر
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
قیمت طلا در بازارهای جهانی اوج گرفت

فارس به نقل از رویترز، نوشت: قیمت طلا در معاملات امروز به علت تنش‌های تجاری آمریکا و چین در نزدیکی بالاترین رقم ۶ سال گذشته ثابت ماند و هر اونس ۱۴۶۶.۳۰ دلار معامله شد.

قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۶ سال گذشته ثابت ماند زیرا تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین، سرمایه‌گذاران به سوی دارایی‌های امن سوق داده است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۲.۶۰ دلار افزایش ۱۴۶۶.۳۰ دلار فروخته شد. این فلز گران بها در ساعات اولیه معاملات به ۱۴۷۴.۸۱ دلار در هر اونس رسید که بالاترین رقم از می ۲۰۱۳ به شمار می‌رود.

جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا گفت: «اظهاراتی داشتیم که چین در حال استفاده از ابزار ارز است زیرا آنها در ابتدای از دست دادن توافق تجاری با آمریکا هستند.»

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: دولت آمریکا مطمئن است که پکن در حال دستکاری در ارزش ارز خود است و در زمینه  توقف این رقابت ناعادلانه با صندوق بین‌المللی پول همکاری می‌کند.

ارزش شاخص دلار به کمترین میزان در دو هفته گذشته کاهش یافته که به افزایش قیمت طلا کمک کرد؛ در عین حال، ارزش اوراق قرض وزارت خزانه‌داری آمریکا بیشترین کاهش در ۱۴ ماه گذشته را ثبت کرد.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1287204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =