محوطه‌سازی مهم‌ترین اقدام در راستای تکمیل مسکن‌های مهر در کردستان

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان زمین و مسکن، در بازدید خود از مسکن های مهر کردستان، بر لزوم تسربع در محوطه سازی این پروژه ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، علی نبیان در جلسه شورای مسکن استان، با اشاره به ابلاغ طرح اقدام ملی توسط رییس جمهور، اظهار داشت: طبق این برنامه باید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال های ۹۸ و ۹۹ احداث و تحویل متقاضیان شود.

 وی در این خصوص افزود: ۲۰۰ هزار واحد از طرح در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در اراضی دولتی داخل شهرها، ۱۰۰ هزار واحد نیز در بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان زمین و مسکن افزود: در اجرای این طرح از ماده ۶ قانون ساماندهی زمین های دولتی نیز استفاده می‌شود و براساس این قانون تمامی دستگاه‌های دولتی موظف‌اند زمین‌های مازاد خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا از زمین‌ها برای ساخت مسکن استفاده شود.

وی ضمن اشاره به بازدیدهای انجام شده از واحدهای مسکن مهر در کردستان تصریح کرد: محوطه سازی مهمترین نیاز در تکمیل مسکن های مهر استان است.

نبیان در ادامه با اذعان به آغاز پروژه‌های ساخت واحدهای مسکونی با مشارکت بخش خصوصی در کشور، از شناسایی زمین های اجرای این طرح در کردستان خبر داد.  

وی همچنین از توافق ۱۲ میلیارد تومانی با اداره کل راه و شهرسازی در راستای تسریع در تکمیل و بهره برداری از واحدهای مسکن مهر استان خبر داد.

رییس سازمان زمین و مسکن با یادآوری تاکید رییس جمهور مبنی بر اتمام کلیه پروژه های مسکن مهر در کشور تا پایان سال ۹۸ از شرکت توزیع برق و شرکت آب و فاضلاب استان خواست، اقدامات خود را سرعت بخشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مصوبات شورای مسکن، مصداق قانون است، از شهرداری ها خواست مطابق مصوبات این شورا، برای پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵% دارند، پایان کار صادر کنند.

شایان ذکر است، تاکنون از ۳۸ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر سهم استان ۳۳ هزار و ۷۵۰ واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده و هم اکنون ۴ هزار  و ۹۰۰ واحد نیز در حال ساخت است که از این تعداد، یک هزار و ۹۰۰ واحد دارای مشکل حقوقی هستند.

46

کد خبر 1287377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =