اجرای پروژه آبخیزداری در راستای توسعه پایدار و حفاظت از منابع آبی و حیات وحش البرز، الزامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: یکی از اولویت های اصلی البرز و تاکیدات استاندار محترم در مورد مدیریت منابع آب اجرای عملیات آبخیزداری استان است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری البرز، علی درویش پور در بازدید از حوضه آبریز آزادبر در بالادست سدامیرکبیر، افزود: پروژه های آبخیزداری در افزایش پوشش گیاهی و جلوگیری از مخاطرات و کاهش خسارات ناشی از سیلاب ها نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

وی ادامه داد: پروژه های آبخیزداری علاوه بر مهار سیلاب درفروردین ماه سال جاری، در استحصال و ذخیره منابع آبی البرز بسیار تاثیرگذار بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی گفت: یکی از اولویت های اصلی البرز و تاکیدات استاندار محترم در مورد مدیریت منابع آب اجرای عملیات آبخیزداری استان است. 

وی با بیان اینکه حوضه های آبریز حیاتی و استراتژیک هستند تصریح کرد: اداره کل منابع طبیعی در سال۹۷با اجرای این پروژه در جهت تامین آب شرب اقدامات قابل ملاحظه ای انجام داده است.

درویش پور در ادامه گفت: سال ۹۷ با تخصیص۲۰ میلیارد تومان از محل صندوق ذخیره ارزی ۳۵ پروژه آبخیزداری در حوضه های آبریز بحرانی انجام شد و برای سال۹۸ نیز مجددا با پیگیری هایی که صورت گرفت از محل صندوق ذخیره ارزی به این پروژه حدود۴۳میلیارد تومان تخصیص داده شد.

وی افزود: رشد و شکوفایی البرز نشات گرفته ازمشارکت مردم عزیز استان است بنابراین می توانیم با شتاب بخشیدن در تکمیل پروژه های آبخیزداری در راستای پیشبرد اهداف توسعه ای استان گامی بلند و موثر برداریم 

علی درویش پور در بازدید از پاسگاه محیط بانی بالاطالقان  که با حضورحکیمی  مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز انجام شد ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد محیط بانان این پاسگاه عنوان کرد: حضور شبانه روزی محیط بانان خدوم و ایثارگر، در راستای صیانت از حیات وحش به عنوان یکی از سرمایه های گرانبهای محیط زیست البرز را ارج می نهیم و اتنظار می رود  که با حضور و نظارت مستمر این عزیزان زیستگاهی امن برای وحوش مهیا شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی با تاکید بر توجه و رویکرد استاندار محترم درحفاظت از منابع زیست محیطی به ویژه حیات وحش البرز گفت: در جهت حفظ حیات وحش البرز به عنوان یکی از ارزشمندترین  سرمایه های ملی منابع طبیعی ضرورت دارد اهتمام جدی داشته باشیم.

46

کد خبر 1287390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =