۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
رونمایی از پوستر جشن عکاسان

در آستانه برگزاری پنجمین جشن عکاسان سینما، پوستر این رویداد با طرحی از علی باقری رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پوستر پنجمین دوره جشن عکاسان سینما، روز گذشته (سه‌شنبه ۱۵ مرداد)، با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما، منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما و مازیار میری، مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران رونمایی شد.

طراحی این پوستر را علی باقری از اعضای انجمن عکاسان سینما و از طراحان پوستر سینمای ایران به عهده دارد. باقری که طراحی پوستر دوره‌های اول و دوم جشن را نیز در کارنامه دارد، درباره طراحی پوستر این دوره جشن گفت: «پیشنهاد من به هیات مدیره طراحی پوستر برای تمامی دوره‌های جشن عکاسان سینما و دیدن تصویری به عنوان شاخصه جشن بود و خوشبختانه با این ایده موافقت شد.»  

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «طراحی پوستر پنجمین جشن عکاسان سینما، با دیگرکارهایم بسیار متفاوت است. در این پوستر تصویر سازی خاصی انجام شد. در ابتدا از فردی خواستم تا شاتر زدن فرضی را برایم انجام بدهد و از او عکاسی کردم و در نهایت ساده سازی شد و به طرح نهایی رسیدم. در واقع نحوه اجرا، این پوستر را با دیگر کارهایم متفاوت می‌کند.»

باقری با اشاره به حضورش به عنوان یکی از عکاسان سینمای ایران و همکاری در برگزاری جشن عکاسان سینما گفت: «هشت سال از زمانی که عضو انجمن عکاسان سینما شدم می‌گذرد و به عنوان عکاس سینما جوایزی هم در این زمینه کسب کردم. به همین نسبت درگرافیک سینما فعالیت دارم و این دو حوزه را خیلی نزدیک به هم می‌بینم و نمی‌توانم این دو را از هم جدا کنم. خودم را عضوی از انجمن عکاسان سینما می‌دانم و به آن افتخار می‌کنم و خوشحالم که سهمی در برگزاری جشن دارم.»

دربخش مسابقه عکس این رویداد هنری، ۱۶۸ قطعه عکس صحنه و پشت صحنه از ۱۶ عکاس به دبیر خانه ارسال شده است. بر خلاف سال‌های گذشته در این دوره، نمایشگاه عکس برگزار نمی‌شود و عکس‌های منتخب در قالب کتاب در روز ۲۴ مرداد رونمایی و عکاس سال سینمای ایران معرفی خواهد شد.

علی نیک‌رفتار، دبیری پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران را بر عهده دارد.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1287417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =