مقام اخراج شده اف‌بی‌آی از دولت آمریکا شکایت کرد

ایسنا نوشت: پیتر استرزوک پس از افشا شدن مضمون پیام‌های ضد ترامپش به یکی از وکلای اف بی آی، در اوت ۲۰۱۸ از کار برکنار شد؛ ترامپ پیام‌های او را نشانه‌ای از غرض‌ورزی اف بی آی علیه خود عنوان کرده بود.

به گزارش دویچه‌وله، این مقام سابق اف بی آی که به دلیل ارسال پیام‌های انتقادی‌ علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از کار برکنار شده بود، سه‌شنبه علیه سازمان سابقش شکایت کرد.

پیتر استرزوک، اف بی آی را به دلیل به اشتراک‌گذاری پیام‌هایش با خبرنگاران، به نقض حریم خصوصی‌ متهم کرده است.

در این دادخواست آمده است: "کمپین افترا بستن عمومی علیه استرزوک، مامور ویژه باعث شد تا تصمیم نهایی اف بی آی، انفصال غیرقانونی وی از خدمت باشد".

پس از آنکه ستاد بازرسی کل وزارت دادگستری متوجه پیام‌های وی شد، او از پرونده تحقیق درخصوص "وجود ارتباط بین روسیه و کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ترامپ" کنار گذاشته شد و در ماه اوت ۲۰۱۸ نیز از اف بی آی اخراج شد.

استرزوک، با استفاده از موبایل اف بی آی طی پیام‌هایی که به لیزا پیج، یکی از وکلای این سازمان می‌فرستاده از ترامپ بدگویی کرده بود. این دو مقام اف بی آی در همان زمان کاندیداتوری ترامپ نیز با هم رابطه‌ داشته‌اند.

ترامپ و حامیان او پس از عمومی شدن موضوع پیام‌های استرزوک و پیج، آن را نشانه‌ای از وجود یک غرض‌ورزی ضد ترامپ در بدنه اف بی آی خوانده بودند.

دادخواست استرزوک عنوان می‌کند که "فشار بی‌امان ترامپ و هم‌پیمانانش در کنگره و رسانه‌ها" باعث شد تا معاون اف بی آی، بدون توجه به توصیه کیفری، به جای تنزل درجه و تعلیق استرزوک، وی را از کار اخراج کند.

استرزوک همچنین اظهار کرد که دولت اقدام غیرمنصفانه‌ای را مرتکب شده زیرا درخصوص دیگر مقامات، "سخنرانی‌های سیاسی ضد ترامپ را مداوما تحمل و حتی ترغیب کرده بود".

او به دنبال بازگشتن به سر کار و بازگردانی حقوقش است؛ وی همینطور می‌خواهد تا اظهاریه‌ای رسمی مبنی بر زیر پا گذاشته شدن حقوق اساسی‌اش توسط دولت صادر شود.

310311

کد خبر 1287445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =