موافقت مشروط یک مرجع تقلید با حضور زنان در ورزشگاه‌ها

اعتمادآنلاین نوشت: ایران تنها کشور جهان است که در آن زنان حق حضور در ورزشگاه را ندارند. حالا همین موضوع باعث شده فدراسیون فوتبال ایران از جانب مراجع بین‌المللی مثل فیفا و ای‌اف‌سی تحت فشار قرار گیرد. این مساله می‌تواند به تعلیق فوتبال ایران نیز بینجامد.

موضوع ورود زنان به ورزشگاه در قالب سوالی مشترک با برخی از علما و مراجع عالی‌قدر در میان گذاشته شد. در ادامه پرسش اعتمادآنلاین درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها و پاسخ دفتر آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی به این سوال را می‌خوانید:

بسمه تعالی

حضور محترم حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی

مرجع تقلید معزز جهان اسلام

سلام‌علیکم

احتراماً با توجه به اینکه موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها و تماشای دیدارهای فوتبال یکی از موضوعات این روزهای ورزش ایران است، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده این فدراسیون باید شرایط حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کند، در غیر این صورت فوتبال ایران تعلیق خواهد شد. وزیر محترم ورزش هم اعلام کرده‌اند شرایط برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها فراهم است و جایگاه ویژه زنان در استادیوم‌ها تعبیه شده و راه ورودی و خروجی و حتی سرویس‌های بهداشتی این جایگاه‌ها هم از جایگاه مردان جدا شده است.

لذا با توجه به شرایط بالا و شور و نشاطی که فوتبال در بین مردم ایران ایجاد می‌کند، نظر آن مرجع عالی‌قدر شیعه در موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها چیست؟

آیا زنان ایرانی می‌توانند برای تماشای بازی‌های فوتبال مردان از جمله تیم ملی و تیم‌های باشگاهی ایران به ورزشگاه بروند یا خیر؟

پیشاپیش از بذل عنایات آن مرجع عالی‌قدر تشیع کمال سپاسگزاری را دارم.

مشروح پاسخ دفتر آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی به این سوال چنین بود:

سلام علیکم

فارغ از ترتب عناوین ثانویه، بنا بر احتیاط نباید در نقطه خاصی از سکوها بنشینند که مواضعی از بدن مرد که معمولاً پوشیده است را می‌بینند.

شبیری زنجانی

1727212

کد خبر 1287453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =