تعریف و تمجیدهای ضرغامی از ابراهیم اصغرزاده/ او مدتی محافظ شخصی آیت‌الله خامنه‌ای بود

عزت الله ضرغامی در صفحه اینستاگرامش به بهانه "صبحانه با ابراهیم اصغرزاده" به تعریف و تمجید از او پرداخت.

ضرغامی نوشت:

«آقا ابراهیم» طراح پروژه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و مبتکر عنوان «دانشجوی مسلمان پیرو خط امام» است. او به تنهایی یک آرشیو گرانبها از حوادث سالهای اول انقلاب است که اگر فرصت پیدا کند، بدون رتوش و شجاعانه آنها را روایت می‌کند.
 

شایع شده بود که او از تسخیر لانه پشیمان است، ولی به صراحت این شایعه را رد کرد. با این حساب نه تنها هیچکدام از دانشجویان خط امام از آن حرکت پشیمان نشده‌اند بلکه آن اقدام انقلابی را ضرورت انکارناپذیر شرایط آن دوران می‌دانند.
 

اصغرزاده معتقد است که طولانی شدن دوره گروگان گیری خیلی مفید به حال انقلاب نبوده است. به او می‌گویم شاید جو سنگین تصمیم گیری در آن زمان دلیل این تأخیر بوده است و اگر دانشجویان خودشان پیشگام می‌شدند و به امام (ره) پیشنهاد می‌دادند زودتر حل می‌شد. این حرف را کاملاً قبول دارد.
 

اصغرزاده سعی می‌کند مستقل باشد و از نقد رفتار جریانهای اصلاح طلب و اصول گرا واهمه‌ای ندارد.به همین دلیل مباحثه با او شیرین است. کلاً آدم‌های مستقل را دوست دارم و از «آقا اجازه»ها  متنفرم!

او مدت‌ها مسئول حفاظت رئیس جمهور وقت(رهبر معظم انقلاب) بوده است و خاطره‌های شنیدنی دارد. می‌گوید خطش بد است و خط رهبری در همان ایام ابتدای حادثه  از او بهتر بوده است!
 

اصغرزاده بلافاصله پس از مجلس سوم، بازداشت و زندانی می‌شود.
دلیل اصلی‌اش را نطق علیه وزیر وقت اطلاعات، آقای فلاحیان ودلخوری شدید مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی می‌داند.
ظاهراً وساطت رهبری معظم مشکل را حل کرده است.
 

می‌گوید مشکل از جایی شروع شده که لیبرال‌ها را جاده صاف‌کن امپریالیسم خطاب کردیم و در پازل کمونیست‌ها و ادبیات آنها بازی کردیم.
معتقد است بهتر بود راه خودمان را می‌رفتیم و برای همه گروهها فرصت فعالیت و اظهارنظر و مشارکت در اداره کشور فراهم می‌کردیم.
در این خصوص باید بیشتر با او صحبت کنم.

اصغرزاده برخلاف برخی اصلاح‌طلب‌ها، خیلی متواضع و خوش برخورد است. کلاس نمی‌گذارد و این خیلی خوب است.
در دوره مجلس ششم، زمانی که به دلیل عمل دیسک  در منزل بستری بودم، به همراه همسرش سرکار خانم طاهره رضازاده که آن موقع نماینده مجلس بود به عیادتم آمدند.
 

1717
کد خبر 1287646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =