کنترل پرونده الکترونیک روی تلفن‌همراه تا چند روز آینده

فارس نوشت: وزیر بهداشت با بیان اینکه بنده برای مافیا اصالتی قائل نیستم، گفت: تا یکی دو ماه دیگر هر حرکتی در قسمت‌های مختلف وزارت بهداشت در یک اتاق شیشه‌ای برای همه مردم و رسانه‌ها قابل رصد است.

سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در حاشیه مراسم روز خبرنگار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدوارم تا یکی دو ماه آینده هیچ حرکت غیرشفافی در وزارت بهداشت و بخش‌های دیگر وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانید مقابل مافیای دارو بایستید، گفت: معتقدم چون خدا همواره حامی حق و حقیقت است من چیزی به عنوان مافیا برای آن اصالتی قائل نیستم و اگر مشکلی وجود دارد نیز به خاطر بی‌عرضگی ماست.

وزیر بهداشت گفت: اگر ما قسمت‌های که تابع پیگیری و شفافیت هستند با رسانه‌ها به صورت منسجم حرکت کنیم قدرتی به نام مافیا نمی‌شناسیم و اصالتی برای آن قائل نیستیم.

نمکی گفت:‌ چیزی به نام مافیا اصالت ندارد و اگر هم وجود دارد به دلیل اینکه ما که تابع شفافیت هستیم همدیگر را خوب حمایت نکردیم.

وی بیان داشت: اگر ما که تابع شفافیت هستیم و نمی‌ترسیم و خدا را ناظر بر اعمال‌مان می‌دانیم و حامی حرکت‌های درست باشیم اصالت آن طرف به شدت آسیب پذیر است و حاکمیت آن اندیشه در جامعه نمی‌تواند رشد کند.

وزیر بهداشت متذکر شد:‌معتقدم اکنون در این مسیر راه زیادی را رفته‌ایم. ما در شفاف سازی که در سازمان غذا و دارو و چه قسمت‌های دیگر کار می‌کنیم و بنده از روزی که آمده‌ام این موضوع را شروع کردم و بسیاری از راه را رفته‌ایم.

نمکی افزود: تا یکی دو ماه آینده هر حرکتی در اینجا کاملا در یک اتاق شیشه‌ای برای همه رسانه‌ها و مردم قابل رصد است.

وی  در پاسخ به این پرسش که چه برنامه خاصی برای میزان کاهش مصرف نمک در مواد غذایی دارید،‌گفت:‌ با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ما دو بخش را دنبال می‌کنیم. اول اینکه موارد فشار خونی را که تاکنون مردم از آن اطلاعی نداشتند مورد توجه قرار دادیم و پیش‌بینی ما دو میلیون مورد جدید بود که در این طرح به دلیل اینکه ۲۰ میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده بودیم این میزان افزایش یافته و به ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسید.

وزیر بهداشت ادامه داد: در این طرح ما به دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید که فشار خون داشته و خود از این موضوع اطلاعی نداشتند، رسیدیم ضمن اینکه به ۱۰ میلیون موردی که قبل از مرحله فشار خون بود و در مرز فشار نرمال و بالا قرار داشتند رسیدیم و در مجموعه این حدود ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اگر طبق برنامه‌ای که طراحی کردیم و با توجه به پرونده الکترونیک سلامت و ارتباطی که با اینها خواهیم داشت  اینها قطعا مواردی در آینده خواهند بود که می‌توانند زندگی درست و سالمی داشته و گرفتار عوارض فشار خون نشوند.

نمکی با اشاره به اقدامات دیگر وزارت بهداشت در کنترل میزان مصرف نمک در مواد غذایی خاطرنشان کرد:‌ما چه در نان و چه بقیه فرآورده‌های غذایی که عرضه می‌شوند و نیز در رستوران‌ها و جاهایی که غذا را به صورت عمومی صرف می‌کنند و همچنین رستوران‌های ادارات، نانوایی‌ها و تولید کنندگان مواد غذایی برنامه مفصلی را در نظر گرفته‌ایم.

وی ابراز داشت:‌ از طریق سیستم پیام رسان با تلفن همراه ارتباط گرفته و تا چند روز دیگر نیز پرونده الکترونیک به تلفن همراه مردم وصل خواهد شد.

وزیر بهداشت در باره سامانه تیتک در سازمان غذا و دارو و شائبه تخلفات ارزی در آن گفت: سامانه تیتک سامانه‌ای است که می‌توانسته به ثبت و ضبط درست به اطلاعات بپردازد البته بعضا نارسایی‌هایی وجود داشته که هنوز از بین نرفته و ما هنوز روی این سامانه ۴ ماه است کار می‌کنیم.

نمکی افزود: اکنون سامانه تیتک را بازنگری کرده و تعمیرات لازم را برای شفافیت بیشتر انجام می‌دهیم  و داشبوردهای مدیریتی قابل پیگیری را نصب می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سامانه تیتک اشکالاتی داشته و اینکه همه ادعاهایی در خصوص تخلفات در این راه تائید کنم لازم است در این خصوص بررسی بیشتری انجام شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد:‌ اخیرا چند پرونده جدید را در خصوص وجود مشکلاتی در دریافت ارز توسط برخی افراد تحویل مقامات قضایی دادیم. البته بنده پرونده‌ای را که آقای توکلی مطرح کرده به دلیل اینکه برای دو سه سال گذشته بوده شخصا به آن ورود نکردم. بنده پرونده‌هایی که در زمان خودم بود رسیدگی کردم و پریروز ۵ پرونده را تقدیم مراجع ذیربط کردم تا آنها را بررسی کنند. 

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1287757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =