۲ نفر
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
آمریکا در بازار جهانی نفت کم آورد

یک مقام ارشد اجرایی صنعت نفت آمریکا گفت: منابع نفتی این کشور روبه پایان است و تنها حوزه میدلند قابلیت تولید نفت تا سال ۲۰۲۵ را دارد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از راشاتودی، در کنار حوزه میدلند سایر حوزه های استخراج نفت اجاره داده شده است و نفت آن ها با قیمت بشکه ای ۶۰ دلار دارد به فروش می رسد.

دو هفته گذشته روزهای سختی برای آمریکا بوده است چراکه قیمت نفت روز به روز در حال کاهش است و آخرین مورد آن کاهش قیمت نفت شرکت اوآسیس بوده که در راستای این اتفاق این شرکت برای جبران کسری خود مجبور به افزایش تولیدات نفتش شده است.

در هفته گذشته یکی از منابع کانچو در این خصوص گفت که امید ما به پروژه ۲۳ چاه نفتی بوده است که متاسفانه ظرفیت این ۲۳ چاه به خاطر نزدیک هم ساخته شدن آن ها بسیار کاهش یافته است و در نتیجه کمپانی تولید کننده نفت تصمیم گرفت که قیمت این نفت را کاهش دهد تا در نتیجه آن تقاضا برای آن افزایش یابد ولی آن طوری که پیش بینی می شد پیش نرفت.

با این حال ترامپ در حال جنگیدن با وضعیت نابه سامان نفت است و با وضع تعرفه های بیشتر بر روی کالاهای چین سعی دارد اوضاع را سامان دهد با این حال چین با پاسخ های متقابل خود احتمال توافق بر سر جنگ تجاری را روز به روز کاهش میدهد وبا ورود روسیه به بازار نفتی نیز سهام شرکت های نفتی آمریکا روز به روز در حال کاهش است.

اوضاع نفتی آمریکا در روز پنجشنبه کمی بهبود یافت اما این بهبود اندک برای بازار نفتی امریکا بسیار ناچیز است و امریکا برای تولید نفت علاوه بر قیمت کم نگرانی های بیشتری نیز دارد که یکی از بزرگترین نگرانی های او مربوط به حفاری است.

با این حال یکی از مقامات اصلی صنعت نفت آمریکا در خصوص تولیدات نفت امریکا می گوید: اطمینان داریم که هرساله یک میلیون بشکه نفت به تولیدات خود اضافه کنیم و تا سال ۲۰۲۵ این تولیدات به ۸ میلیون بشکه در روز می رسد و این توضیحات مربوط به حوزه میدلند است و گفته می شود که سایر حوزه های نفتی آینده ای نامعلوم دارند.

چگالی و حجم چاه ها یکی از نگران کننده ترین مسائل در حوزه نفت آمریکا است و نگرانی مقامات آمریکایی را چندبرابر کرده است و سوالی که در اینج پیش می آید این است که آیا آمریکا خواهد توانست نفت جهانی را تامین کند و دوباره به نقطه اوج تولید نفتش بازگردد؟

شفیلد می گوید احتمال خیلی ضعیفی وجود دارد که قیمت نفت به زیر ۵۵ دلار برسد ولی انتشار اخبار مبنی بر کاهش ظرفیت نفتی چاه های آمریکا سهام شیل را با افت چشمگیری مواجه کرده است و باید منتظر ماند و دید آمریکا می خواهد با این مشکلات نفتی چیکار کند؟

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1288477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =