اجاره ویلا و منازل مبله بهتر است یا هتل‌ و مسافرخانه؟!

بعضی‌ها به سفر می‌روند تا نسیمی به سرشان بخورد و خستگی ایام از تن‌شان در برود. بعضی‌ها می‌خواهند چیزهای نو تجربه کنند و به شهرهای جدید بروند و دیدنی‌های خاص ببینند. مثلاً دیدنی‌های تاریخی کشور خودمان.

ولی نباید فراموش کنیم تعطیلات رفتن فقط به خاطر آب و هوا عوض کردن و تجربه‌ی چیزهای جدید نیست. سفر و تعطیلات برای آرامش روانی ما نیاز است. جالب اینجاست که حتی بعضی تحقیقات پزشکی نشان داده‌اند که گذراندن تعطیلات در خانه باعث افزایش فشار خون می‌شود.

حالا این قدر انتخاب‌های ما زیاد شده که اگر اراده کنیم می‌توانیم هر طوری که بخواهیم برای سفر برنامه‌ریزی کنیم. همان‌طور که حالا برای خریدن بسیاری از لوازم‌مان محتاج مغازه‌ها نیستیم، و خیلی راحت می‌توانیم اینترنتی خرید کنیم؛ دیگر برای انتخاب مقصد سفر هم لازم نیست فقط به هتل‌ها و مسافرخانه‌ها متکی باشیم و می‌توانیم خیلی راحت به صورت اینترنتی برای اجاره روزانه خانه اقدام کنیم.

چرا بعضی‌ها دنبال اجاره ویلا و منازل مبله هستند؟

مشخصاً بعضی از عادت‌های سفر در حال تغییر است. بعضی از نیازمندی‌های جدید در گردشگرها وجود دارد که کمتر بهشان توجه شده.

قبلاً هم اشاره کرده بودیم که اجاره ویلا و سوئیت به صورت سنتی چه مشکلاتی ایجاد کرده است. به همین خاطر در شبکه‌های اجتماعی گشتی زدیم و با چند گردشگر تلفنی مصاحبه کردیم. سوالمان این بود که هتل و مسافرخانه را ترجیح می‌دهید یا ویلا و منزل مبله را؟

اجاره آپارتمان مبله

خلوت‌ هستند

وقتی از محسن ۲۷ ساله که هر سال به اصفهان سفر می‌کند نظرش را در این باره پرسیدیم، گفت ویلا و منزل مبله را به هتل و مسافرخانه ترجیح می‌دهد چون خلوت‌تر هستند و موقع رفت و آمد پرسر و صدای مسافران به اتاق‌های همسایه از خواب نمی‌پرد و این‌طور آرام‌تر است.

برای خانواده مناسب‌ترند

به نظر سحر ۳۵ ساله مشکل اصلی هتل‌ها این است که اکثرا برای خانواده طراحی نشده‌اند. همیشه یک اتاق در کار است که هم بچه‌ها و هم بزرگسال‌ها مجبورند با هم سر کنند. منتهی اقامتگاه‌ها و ویلاها این خوبی را دارند که اتاق‌بندی دارند و در صورتی که تعداد خیلی زیاد نباشد هم هزینه‌ی اضافه‌ای برای تخت نمی‌گیرند.

به نظر ناصر ۲۳ ساله که یک اینستاگرامر حرفه‌ای‌ست، اگر بخواهیم به شهرهای کوچکتر سفر کنیم معمولاً اقامتگاه مناسب پیدا نمی‌شود. معمولاً باید با تورها رفت ولی هر کسی هم به تور علاقه ندارد. ناصر به ما گفت که دلش می‌خواهد زمان و مکان سفر را خودش برنامه‌ریزی کند و تا می‌تواند هزینه‌ها را مدیریت کند.

در مواقع اضطراری می‌شود رویشان حساب باز کرد

سعیده که در تهران دانشجو است گفت وقتی پدر و مادرش به تهران می‌آیند حتی برای یک شب اقامتشان در تهران هم مجبور است دنبال هزار ترفند بگردد چون هنوز در خوابگاه است. به همین خاطر اگر برای اجاره آپارتمان مبله در تهران سایتی وجود داشته باشد خیلی همه‌چیز راحت‌تر می‌شود. مخصوصاً با وجود این هزینه‌های سرسام‌آور اقامت در تهران و ظرفیت کم مسافرخانه‌ها و هتل‌ها.

پینورست

آشپزخانه دارند و برای دور هم‌نشینی بهترند

به نظر محمدرضا ۴۱ ساله برای سفرهای گروهی هیچ چیزی بهتر از اجاره ویلا و اجاره آپارتمان مبله نیست. چون معمولاً هم بزرگترند و هم ساعت رفت و آمد دست خودمان است و هم اینکه برای دورهم‌نشینی در کل بهترند.  اگر قرار باشد دونفر اضافه‌تر هم دعوت کنیم خیلی راحت می‌شود با میزبان هماهنگ کرد. محمدرضا ویلاها را ترجیح می‌دهد چون اکثرشان آشپزخانه مجهز و یخچال بزرگ دارند و لازم نیست محتاج رستوران و غذای بیرون باشیم.

پینورست بهترین راه اجاره ویلا و منازل مبله

به نظر بسیاری از افرادی که با آنها مصاحبه شد ویلاها و آپارتمان‌های مبله اگر درست عرضه بشوند، مزیت‌های فوق‌العاده‌ای در برابر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها دارند.

بعضی از افرادی که با آن‌ها مصاحبه شد از خدمات وبسایت پینورست که به صورت تخصصی در زمینه‌ی اجاره روزانه ویلا و منازل مبله فعالیت می‌کند، اطلاع کامل نداشتند.

در حال حاضر به کمک پینورست می‌توانید در منازل میزبان‌های بومی در تمام شهرهای مسافرتی اقامت کنید. ویلاها با تعداد اتاق‌ها و موقعیت‌های مختلف در دسترس هستند تا بتوانید بر اساس بودجه‌ مدنظرتان رزرو کنید. اگر دلتان بخواهد می‌توانید فقط دنبال ویلاهای استخردار بگردید یا دنبال ویلاهایی که امکانات خاص دارند.

وقتی از قیمت تمام اقامتگاه‌های منطقه مطلع شوید، اجاره آپارتمان مبله ارزان هم برایتان راحت‌تر می‌شود. دیگر کسی از کمبود اطلاعات شما درباره منطقه سواستفاده نمی‌کند. 

حالا شرایط عوض شده و دیگر شما هستید که مقصد و هزینه و تاریخ سفر را مشخص می‌کنید. 

2121

کد خبر 1288617