برگزاری جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان الیگودرز

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان الیگودرز به ریاست فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری الیگودرز برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،با توجه به لزوم انجام مدیریت اصولی پسماند، جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان الیگودرز به ریاست کشکولی فرماندار شهرستان و با حضور تمامی اعضاء در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ در ابتدای جلسه، احمد گودرزی رئیس اداره حفاظت محیط زیست اداره حفاظت محیط زیست الیگودرز گزارشی از وضعیت مدیریت پسماند (مشکلات مدفن زباله های شهری، زباله های بیمارستانی، زباله های ورودی به رودخانه، مشکلات شهرک صنعتی و ...) ارائه نمودند.

در ادامه کشکولی فرماندار الیگودرز با تاکید بر نقش مدیریت پسماند در حفظ سلامت شهروندان بر همکاری همه دستگاه های مجری و ناظر در امر مدیریت پسماند تاکید نمودند.

کاهش حجم پسماند ورودی به سایت دفن زباله شهرستان

کشکولی با اشاره به نقش تفکیک زباله از مبدا در کاهش حجم پسماند ورودی به سایت دفن زباله شهرستان خواستار اجرای این طرح در شهر الیگودرز شد؛ و از دستگاه های مرتبط خواست جهت اجرایی شدن این امر اقدامات لازم را انجام دهند.

در پایان جلسه هر یک از اعضای جلسه به بیان پیشنهادات، نظرات پرداخته و در نهایت مواردی مانند فنس کشی پیرامون سایت دفن زباله شهری، جلوگیری از ورود شیرابه ها به منابع آبی و خاکی با استفاده از ایجاد کاور بندی و لاینر در محل دفن زباله جهت اجرای دستگاه ها و ادارات ذیربط تصویب گردید.

۴۶

کد خبر 1288642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =