مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج موفق به کسب مجوز بین المللی شد

فارس نوشت:مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مرکز علمی و کاربردی قند کرج و یک مرکز در تهران موفق به کسب مجوز بین المللی شدند و از این پس می توانند دانشجوی خارجی غیرمقیم جذب کنند.

محمدرضا دلاور، مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی شامگاه سه شنبه در آئین اهدای مجوز بین المللی مرکز علمی کاربردی قند کرج، بین المللی کردن دانشگاه ها را از مهمترین برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی برشمرد و گفت: سال گذشته ۱۶ مرکز در کلانشهرهای کشور برای کسب مجوز به وزارت علوم تحقیقات و فناوری معرفی شدند.

مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه مرکز علمی و کاربردی قند کرج و یک مرکز در تهران نیز موفق به کسب مجوز بین المللی شدند و از این پس می توانند دانشجوی خارجی غیرمقیم جذب کنند، افزود: ۵۴۶ دانشجوی خارجی مقیم ایران که بیشتر این دانشجویان اتباع افغانستان و عراق هستند، در این دانشگاه تحصیل می کنند.

 وی ادامه داد: مواردی از جمله ارتقاء استانداردهای آموزشی و صلاحیت حرفه‌ای، افزایش ضریب امنیت ملی، آشنایی دانشجویان خارجی با اصول و ارزش های ملی و مذهبی ایران، مبارزه با ایران هراسی و اسلام هراسی و ایجاد بستر مناسب برای تعاملات علمی، فرهنگی و هنری از جمله اهداف بین المللی سازی دانشگاه های علمی و کاربردی هستند.

دلاور اعلام کرد: ۷۰ هزار دانشجوی خارجی در ایران تحصیل می کنند که از این میان ۳۰ هزار دانشجو در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و بقیه در جامعه المصطفی العالمیه به تحصیل می‌پردازند؛  ۳۰۹ هزار دانشجو، ۴۷ هزار مدرس، ۶۰۰ مرکز آموزشی، ۱۲ مؤسسه مشترک، ۱۲ خوشه فناوری و ۱۲۳ مرکز نوآوری در مجموعه دانشگاه علمی و کاربردی کشور فعالیت می کنند.

شاهین آراسته، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان البرز با بیان اینکه مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج جزو ۱۰ مرکز برتر کشور انتخاب و معرفی شده است، گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج با دریافت مجوز دانشجوی ایرانی غیرمقیم به باشگاه مؤسسه های آموزش عالی بین المللی وارد شد؛ بین المللی شدن دانشگاه فرصت‌ برگزاری استارت آپ‌ها و نمایشگاه‌های مشترک را ایجاد می کند.  

حسن کریمی، رئیس مرکز علمی کاربردی قند کرج نیز اظهار کرد: فعالیت مرکز علمی کاربردی قند کرج بهمن ماه ۱۳۹۰ با ۸۰ دانشجو در سه رشته حسابداری، قند و شیمی آغاز و در سال ۱۳۹۴ مجوز مرکز رشد توسط مرکز علمی کاربردی قند کرج کسب شد و اکنون بالغ بر ۲۰ هزار دانشجو در ۲۳ رشته تحصیلی در این مرکز آموزشی تحصیل می کنند.

رئیس مرکز علمی کاربردی قند کرج از برگزاری نخستین استارت آپ بین المللی حوزه صنایع غذایی و فناوری اطلاعات توسط مرکز علمی کاربردی قند کرج در آذر ماه سال جاری خبر داد.

46

کد خبر 1289446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =