۱ نفر
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
روسیه ترامپ را زمین می‌زند؟

روسیه مدتی است با هدف کاهش وابستگی به دلار افزایش ذخایر طلا ر ا نشانه گرفته است . این کشور توانسته است جایگاه عربستان سعودی را در رده بندی جهانی بیشترین ذخایر طلا به دست آورد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از راشاتودی، روسیه توانست جایگاه عربستان سعودی را در رده بندی بیشترین ذخایر طلای جهان بگیرد و به جایگاه چهارم برسد و هدف او از این کار کاهش آسیب های تحریم های آمریکا به حداقل است.

براساس آخرین گزارش ها ارزش ذخایر طلای این کشور در ابتدای ماه آگوست ۵۱۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است. افزایش ذخایر طلای آمریکا از چهار سال گذشته آغاز شده و قرار است که تا سال ۲۰۲۱ ادامه پیدا کند.

به احتمال زیاد ذخایر طلای این کشور تا اواخر سال ۲۰۱۹ به ۵۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید و این رقم تا اواخر سال ۲۰۲۱ به ۵۹۱ میلیارد دلار می رسد.براساس گزارشات بلومبرگ ارزش ذخایر طلای عربستان سعودی ۵۲۷ میلیارد دلار است و در حال حاضر روسیه با افزایش ذخایر طلای خود از اول این ماه توانست جایگاه عربستان را بگیرد.

در این میان کشورهایی که بیشترین ذخایر ارز خارجی دارند عبارتند از ژاپن، چین و سوئیس و در ایم میان روسیه از زمانی که تصمیم گرفت در مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی کند و ذخایر طلای خود را افزایش دهد مانع افزایش میزان ارزهای خارجی خود شد و فشار را بر روی آمریکا بیشتر کرد.

این اقدامات روسیه این کشور را از سال ۲۰۱۸ به یکی از بزرگترین خریداران طلا تبدیل کرد و پیش بینی می شود این لقب را تا سال ۲۰۱۹ حفظ کند.

قیمت طلا در ماه گذشته از سال ۲۰۱۳ رکورد زد و در کنار کاهش نرخ بهره و جنگ چین و آمریکا خرید طلا توسط بانک های مرکزی کشورها در افزایش قیمت طلا بی تاثیر نبوده است.

در حال حاضر روسیه در تنظیم ذخایر طلا و دلار خود بسیار با دقت عمل می کند تا بتواند اهداف خودش را مبنی بر تضعیف اقتصاد آمریکا و زمین زدن ترامپ را عملی کند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1289469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =