نظر شما درباره این عکس چیست؟/ محمدعلی نجفی بخشیده شد

صبح امروز برادر میترا استاد در صفحه اینستاگرام خود از بخشش محمدعلی نجفی خبر داد تا بعد از دو ماه تکلیف پرونده قتل میترا استاد مشخص شود.

به گزارش خبرآنلاین، حوالی ظهر هفتم خرداد بود که خبری شوکه‌کننده به سرعت در تارنمای خبرگزاری‌ها و فضای مجازی دست به دست شد؛ «میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی به قتل رسید.»

از همان آغاز انتشار این خبر همه نگاه ها به سمت محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران چرخید تا اینکه بعد از چند ساعت حدس و گمان، نجفی خود را تسلیم پلیس کرد.

بعد از برگزاری چندین جلسه دادگاه و شنیدن اظهارات نجفی و اولیای دم میترا استاد، شهردار پیشین تهران به اعدام محکوم شد. اما قبل از آنکه دادگاه تجدیدنظر در این‌باره برگزار شود، مسعود استاد برادر میترا استاد امروز در صفحه اینستاگرام خود خبر داد که نجفی را بخشیده است.

نجفی درحالی از سوی اولیای دم میترا استاد بخشیده شد که طبق قانون، مرتکب قتل بعد از بخشش اولیای دم به حبس تعزیری از ۳ تا ۱۰ سال محکوم می‌شوند و حالا باید دید برای نجفی چندسال حبس در نظر گرفته می‌شود.

به دلیل بخشیده شدن محمدعلی نجفی، خبرآنلاین با انتشار عکسی از او از کاربران خواسته است تا نظراتشان را درباره این موضوع در قالب کامنت ارسال کنند.

شما می‌توانید نظرات خود را در زیر همین خبر برای ما بفرستید.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1289603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 92
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  159
  بخشش کار بزرگان است
  • ZA ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   51
   عجیب آنکه این قتل نجفی را در میان عامه مردم محبوب کرد!
  • سینا IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   27
   کامنت قبل رو ببنید:گفتم حتی یک درصد هم احتمال قصاص وجود نداره..دوما:نگه داری سلاح گرم جرمش چیه؟بکارگیری سلاح گرم جرمش چیه؟
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   3
   جرم حمل و نگهداری و استفاده اسلحه غیرمجاز به اضافه جرم عمومی برای افراد سرشناس بطور اشد باقی است.
 • بیتا IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  82
  بیگناه پای دار میره اما بالای دار نمیره...
  • IR ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   25
   تا امثال شماها هستین همین مسئولینم هستن. طوطی جان! زده دختر مردمو آبکش کرده. بیگناه؟
  • IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   3
   شاه بخشید شاهقلی دلواپس شد
 • ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  133
  نخبه ای در دام سیاست
 • فرهاد IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  79
  بلایی که قرار بود سر آقای نجفی بیاد اومد. بخشش ارزش سکوت رو نداشت.ایکاش برای ثبت در تاریخ در دادگاه صحبت میکردید آقای نجفی.
  • بی نام RO ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   46
   چه صحبتی میکرد؟میگفت برای جان انسانها ارزش قایل نیستم؟اینو که با عمل نشون داد
  • IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   3
   خیلی خوش خیال و خوش خوابانه ...... . مثلا چی میگفت ؟؟؟؟ دوران اینگونه تفکرات رمانتیک اندر رمانتیک و پروژه مظلوم سازی تموم شده
 • علی IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  171
  اینکه پرونده آقای نجفی در عرض دو ماه بسته میشه نشان میده در ایران حتی بین یک وزیر قاتل با یک فرد قاتل که مثلا کارمند یا کاسب باشه فرسنگ ها تبعیض وجود دارد
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   9
   فرق است بین شیر و شیر این یکی شیر است اندر بادیه آن یکی شیر است اندر بادیه این یکی شیر است که آدم می خورد آن یکی شیر است که آدم می خورد پسرجان
 • کاما IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  62
  بخشش، لازم نیست اعدامش کنید
 • SG ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  97
  همانطور که از قبل قابل پیش بینی بود بدلیل فشار سنگین روانی اطرافیان و هواداران محکوم علیه ، اولیای دم به ناچار قبل از اینکه حکم قطعی پس از چند سالی تحمل حبس از لحاظ جنبه عمومی جرم آماده اجرا گردد و محکوم علیه پای چوبه دار برود و آن موقع رضایت و بخشش خود را اعلام نموده تا شاید محکوم علیه به دلیل تحمل فشار حداکثری متنبه گردد و ذره ای ترس و پشیمانی در رخسار وی مشاهده گردد خیلی زود وارد مصالحه با محکوم علیه شدند تا به نحوی وی را شرمنده بخشش و مصالحه زودهنگام خود نمایند و محکوم علیه هر آنچه از لحاظ مادی و سفارشی و معنوی از دستش بر آید تا پایان عمر نسبت به اولیای دم دریغ نورزد ! پیام اجتماعی این قتل عمد و مصالحه زودهنگام آن این بود که هر دختر یا خانم غیرهمطرازی شایسته این نیست که خود را در معرض کاندیداتوری ازدواج با افراد سیاسی و سلبریتی های خاص قرار دهد چونکه ممکن است به اختلاف خورده و در نهایت به سرنوشت مقتول این حادثه دچار شود و به علت فشار روانی سنگین اطرافیان و هواداران محکوم علیه اولیای دم وی ناچار به مصالحه با خون ریخته شده وی گردند ! از قدیم گفته اند "کبوتر با کبوتر باز با باز"
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   34
   شما متوجه اصل ماجرا نشده اید و خیلی عاطفی دارید با موضوع برخورد می کنید. این اتفاق کاملا سیاسی بود. خود نجفی قربانی بود. میترا استاد هم قربانی بود.
  • SG ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   36
   در جرائم غیرقابل گذشت صدور حکم از لحاظ جنبه عمومی جرم از اختیارات قاضی صادرکننده حکم است که آیا تشخیص دهد اقدام مرتکب موجب اخلال در نظم و صیانت و امنیت جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران می شود یا خیر و در صورتیکه به لحاظ شخصیت متهم این تشخیص را بدهد که وی متنبه شده یا انگیزه شرافتمندانه در ارتکاب جرم داشته و بیم تجری وی در آینده نمی رود حکم برائت متهم را می تواند صادر نماید و در این پرونده به نظر می رسد صرفاً اجرای حکم حبس حمل غیرمجاز سلاح مسجل باشد .
  • بی نام RO ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   69
   احسنت به این قلم و شعور پشتش
  • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   43
   از نظر روانشناسی اگه فشار عمومی برای بخشش روی خانواده ی مقتول باشه، خانواده ی مقتول احساس میکنه حقش بیشتر داره پایمال میشه و به همین دلیل برای قصاص مصرتر میشه. اینو توی پرونده ی قتل لاله سحرخیزان هم دیدیم. بنابراین حرف شما که فشار روانی باعث بخشش از طرف خانواده ی مرحوم استاد شد اشتباه هست. در ضمن هیچ دختری از نظر اخلاقی حق نداره با یک مرد متاهل، چه سلبریتی باشه و چه یه مرد معمولی، ازدواج کنه. اینو منی که خودم دختر هستم میگم. خانم میترا استاد اشتباه کرد که وارد زندگی یک مرد متاهل شد و آقای نجفی هم اشتباه بزرگتری رو مرتکب شد که دست به قتل یک انسان زد. ولی با همه ی اینا دم خانواده ی استاد گرم که بخشش کردن و نشون دادن که با قصاص، دخترشون برنمیگرده و انتقام چیزی رو درست نمیکنه. اونایی هم که با "نیت خیر" ، و نه صرفا به خاطر سلبریتی بودن آقای نجفی، پادرمیانی کردن دمشون گرم.
  • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   7
   به شمس تبریزی که به تقلب اعتقاد راسخ داره: ... شمس جان واقعا خیلی زشته هرجا کامنت میذاری یا با حرف یکی موافقی یه عالمه مثبت به خودت و اون فرد موافق میدی و کسی که در مقابلت باشه شونصد تا منفی بهش میدی. تقلب و فریب کار زشتیه شمس تبریزی پرمدعا.. چند روز پیش دیدم شاکی بودی از اینکه میان با اسم تو کامنت میدن. میخواستم بگم این تقلب های تو در رای دادن به کامنت ها هست که بعضیها رو تحریک به تقلب و نوشتن کامنت با اسم تو میکنه. مثبت و منفی هایی که میدی واقعا خیلی تابلوئه. فکر نکن ملت نمیفهمن.
  • US ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   6
   بی نام 20:03 : کجا فشار روانی سنگین وارده به اولیای دم از ناحیه برخی اصلاح طلبان همفکر محکوم علیه جهت اعلام رضایت و بخشش قاتل و همچنین جلوگیری از تحمل فشار مالی پرداخت نیمی از مابه التفاوت دیه زن و مرد به منظور اجرای حکم قصاص و همچنین مصالحه معنوی یا مادی یا سفارش کاری محکوم علیه {الله اعلم} که پس از رضایت و بخشش اولیای دم ، اولیای دم و برخی از نزدیکان وی می توانند از آن بهره مند گردند باعث پافشاری اولیای دم به اجرای قصاص می شود ؟!!! به نظر شما اگر فرض بگیریم اولیای دم صرفاً محض رضای خدا از خون مقتول گذشته اند آیا اگر حکم قصاص اجرا می شد ، اولیای دم تحت تأثیر فشار روانی افکار عمومی و هواداران همسو و همفکر با محکوم علیه می توانستند در جامعه با امنیت جسمی ، روانی و آبرویی کامل تردد و زندگی نمایند ؟!!!
  • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   2
   عزیز اگه حکم قطعی بشه و اماده اجرا بشه ،حکم اجرا میشه لذا صبر نمی کنن تا از جنبه عمومی حبس بکشه و بعد اعدام بشه .ضمنا حبس از جنبه عمومی بعد از رضایت اولیای دم حکمش صادر میشه نه هنگام صدور حکم قصاص.لذا الان که رضایت دادن قاضی از جنبه عمومی از سه تا 10 سال میتونه حکم بده .پس اینطوری که شما تصور می کنید نیست که مثلا اول 5سال حبس بکشه بعد اعدامش کنن
  • SG ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   10
   پاسخ به 8:28 : دوست عزیز فحوای متن اینجانب را درست متوجه نشدید ! در ایران کمتر کسی از محکومین به قصاص نفس {مگر افراد قاتل شرور خاص} وجود دارد که بلافاصله پس از قطعی شدن حکم دادگاه کیفری 1 یا صدور حکم قطعی در دیوانعالی کشور حکمش به مرحله اجرا در آید بلکه معمولاً حداقل چند سالی را در زندان سپری می کنند تا شاید خانواده قاتل یا واحد صلح و سازش زندان بتوانند رضایت اولیای دم را با پرداخت دیه و یا بدون پرداخت دیه و جهت رضای خدا جلب نمایند و چنانچه موفق شوند رضایت اولیای دم را تا قبل از اجرای حکم قصاص کسب نمایند قاتل صرفاً مشمول حبس جنبه عمومی جرم از 3 تا 10 سال به شرط بیم تجری مرتکب و دیگران و یا اخلال در نظم و صیانت و امنیت جامعه خواهد شد و محکوم علیه پس از کسر مقدار بازداشتی که از زمان جلب طی نموده و تحمل باقیمانده مقدار حبس ناشی از جنبه عمومی جرم فوراً آزاد خواهد شد .
 • ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  47
  طوری گفتید بخشیده شد انگار با همکلاسیش دعوا کرده بود. ایشان آدم کشته و آدم کشتن بالاترین جنایت است.
 • ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  17
  طوری گفتید بخشیده شد انگار با همکلاسیش دعوا کرده بود. ایشان آدم کشته و آدم کشتن بالاترین جنایت است.
 • حقیقت جو IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  37
  معلوم نیست توی این سیاست چه خبره..میزنن یکیو میکشن بعد میبخشن یا میگن بخشیدنش.. معلوم نیست چه اتفاقاتی افتاده که اولیای دم میگن بخشیدیم!! پول یا تهدید؟! .. نظر ندیم بهتره !! بخوان بازش کنن داستانها وجود داره که چی شد که اینطور شد !!
 • جواد IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  20
  من یک ماه پیش هم نوشتم .این یه نظر شخصیه کلا با قصاص مخالفم لذتی که تو بخشش هست تو قصاص نیست البته به یه سری ها هم پورشه 2019 و خانه ویلایی تو فرمانیه گیرشون اومد
  • سارا IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   2
   فوضول خان میخواستی مفتی ببخشن:)
 • ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  34
  ماجرای نجفی یک راز و رمز عجیبی دارد که شاید هیچوقت این اسرار فاش نشود. ما در ایران زندگی می کنیم. این ماجرا هر چه ما درباره قتل و قصاص و بخشش می دانستیم را به هم ریخت. ماجرا به همان سرعت که شروع شده بود تمام شد. چرا؟ فقط در یک صورت اتفاقی تا این حد سنگین ممکن است با این سرعت تمام بشود. به این دلیل که همه چیز بر اساس یک طرح قبلی انجام شده باشد.
 • شمس تبریزی IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  41
  اصلاح طلبی که به حکم مهدور الدم بودن اعتقاد راسخ داشت
  • IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   8
   شمس تبریزی برای اولین بار به کامنتت مثبت دادم. میدونم که هدفت از نوشتن این کامنت نگاه بی طرفانه و منصفانه داشتن نیست. میدونم اگه طرف اصولگرا بود اینجوری نمینوشتی. ولی با این حال با حرفت موافقم. کسی که معتقد به اصلاح طلبی هست نباید برای تبرئه ی خودش از حربه ی مهدورالدم بودن استفاده کنه.
  • IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   9
   به شمس تبریزی که به تقلب اعتقاد راسخ داره: ... شمس جان واقعا خیلی زشته هرجا کامنت میذاری یا با حرف یکی موافقی یه عالمه مثبت به خودت و اون فرد موافق میدی و کسی که در مقابلت باشه شونصد تا منفی بهش میدی. تقلب و فریب کار زشتیه شمس تبریزی پرمدعا.. چند روز پیش دیدم شاکی بودی از اینکه میان با اسم تو کامنت میدن. میخواستم بگم این تقلب های تو در رای دادن به کامنت ها هست که بعضیها رو تحریک به تقلب و نوشتن کامنت با اسم تو میکنه. مثبت و منفی هایی که میدی واقعا خیلی تابلوئه. فکر نکن ملت نمیفهمن.
  • شمس تبریزی IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   12
   مومن، تا الان فقط 21 مثبت گرفتم که همه اش هم از راه حلال بوده. کدوم دستکاری؟ البته اگر منظورت صفحات دیگرست باید بگویم یه بنده خدایی به اسم محمد طاها قبلا نوشته بود که با یه عده بچه مشتی محله شان میاد اینجا برای مطالعه گروهی و نظراتشان درباره کامنتها را هم به شکل گروهی اعلام میکنند. دوست عزیز، من سفر کاری در پیش دارم و یه مدت نمیتوانم در خدمت شما و سایر دوستان باشم. اگر بدی ای از من دیدید بحل کنید. اگر در ضمن بحث توهینی به کسی کردم ناخواسته و در اثر غلبه خشم و مشتهیات نفسانی بر عقل بوده. دوستانی را که با نام من شیطنت کردن بحل کردم و از شما انتظار دارم اگر من هم جسارتی کردم عفو بفرمایید. دوستدار همگی هستم. از خبرآنلاین هم به خاطر مرافقت در انتشار نظرات بنده و تحمل مصائب وارده از سوی حقیر کمال امتنان را دارم. خدا نگهدارتان
  • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   6
   شمس جان نکنه تو هم داری می ری کشور شیطان بزرگ ؟! به هر حال هرجا می ری اینترنت که داره خبرانلاین را دنبال کنی
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  16
  من ایشان را محکوم نمی کنم. هر دو نفر میترا استاد و نجفی بازی خوردند. ولی بعد ادامه بازی را به عهده خودشان گذاشتند که حالا هر کس زرنگتر است برنده از این بازی شوم بیرون بیاید. نجفی زرنگتر بود زنده بیرون آمد و آزادی جایزه ایست که به او تعلق می گیرد.
  • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   3
   برنده و بازنده اون دنیا معلوم میشه
 • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  28
  با شناختی که از خانواده استاد هست، بخشش قابل انتظار بود. اگر هم قصاص می کردند، حق داشتند ولی خیلی بزرگواری کردند که بخشیدند.
 • مهران IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  19
  ايشون نابغه اي فرهيخته و انساني كارامد براي جامعه هستند
 • اصغر CZ ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  32
  کلا هیچ جاشو باور نکردم از اول قصه تا حالا
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  5
  پایان خوش
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  10
  پایان یک حادثه تلخ
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  15
  حیف از این مرد
 • RO ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  15
  بخشش از بزرگان
 • IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  34
  هممون سر کاریم...
 • RO ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  18
  خدا را شکر خوشحال شدم که یک فرد نخبه و مفید بخشیده شد یک وزیر با اینهمه تلاش که در زندگی کرده و به این جایگاه رسیده بود
 • RO ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  21
  اقای نجفی خیلی اشتباه کرد
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  23
  فقط اون طرفداران و حامیان جریان سیاسی که به اون مرحوم انگ و تهمت زدند چطور بخشیده خواهند شد
 • ترور IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  16
  شاید ترور شخصیتی. شاید البته واقعیتش من ایشون رو نمیشناسم و نمیشه نظر داد
 • علی IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  17
  دسبند زدن یکی از کارهای است که نباید به دست افرادی زده شود که خود به پلیس مراجعه کرده اند.
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  26
  همه سرکاریم
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  10
  بخشش
 • FI ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  4
  مرده
 • IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  22
  وجدان دادگاه دیگریست که انسان را رها نمیکنه و بهترین قاضی است که خدا در وجود هرکسی نهاده است.
 • US ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  42
  درست مثل عهد جاهلیت پیش از اسلام .مرد مالک زن است و اختیار زندگی و مرگ او را دارد. منتها در عصر جدید از تهمتهای کثیف اما محکمه پسند مثل مهدورالدم بودن و مسلمان نبودن و خیال ارتباط با نامحرمان گرفتان و... نیز استفاده می شود....
 • GB ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  13
  تاسف
 • مهرداد DE ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  31
  کسی که سه هزار بورسیه رانتی را برملا کرد و بعد پرده از مفاسد بسیاری از شهرداری برداشت.
  • IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   8
   کسی که با دختری ازدواج کرد که زمانی که دو سال سابقه وزارت داشت به دنیا آمده بود. کدوم بورسیه رانتی؟ به نظرت خونه میترا استادو کی داده بهش؟ با حقوق وزارت؟ با مصلی نژاد چه صنمی داشته که بش آپارتمان n میلیاردی داده.تا شماها هستین امید اصلاح نمیرود.
 • SE ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  29
  دیالوگ خسروخان شکیبایی خودشون خودشونو میگیرن، خودشون ریش گرو میزارن، خودشونو آزاد می کنن.
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  32
  بی اخلاقی و بی وجدانی اصلاح طلبان ...
 • IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  25
  100 نظر زیر خبر مرتبط رو حذف کردید و برای نظرات مردم هیچ ارزشی قائل نیستید! دیگه این شو نظر خواهی برای چیه؟!
 • US ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  2
  دلشاد شدم ازین واقعه الهم فک کل اسیر
 • رضای IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  9
  ای کاش می شد دادگاه امثال اقای نجفی را بخاطر جنایت و و خیانتشان به امت اسلامی بعنوان مسئول رده بالای حکومت اسلام مرتکب شدند محاکمه می کرد هرچند قتلی که انجام دادند و مدعی خصوصی دارند در مقابل جنایت اصلی ایشان بسیار ناچیز است بلا شک خداوند این قبیل افراد را به کیفر خواهد رساند
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  3
  در عفو لذتی ست که در انتقام نیست.آفرین بر خانواده اسناد
 • سیدیحیی رضوی IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  1
  البته دنیای سیاست ترورشخصیت بودکه اقای نجفی مظلوم غفلت پای روی مین گذاشت رفت اینک اندوه به هدف رسیدند ناراحت نباشندوشماهم خودراناراحت نکنید خداباور نشینان است.
 • فاطمه موسوي GB ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  6
  نجفي خدمات بزرگي انجام داد، اما گند بزرگي هم زد و ما اصلاح طلبان رو نا اميد كرد. خوشگذراني خودش رو كرد و اخرش هم طرف رو كشت، مثل اب خورن. چه خانواده استاد پول گرفته باشند، يا نه، چه ترسيده باشند يا نه، چه اصولاً دخترشان هم مقصر بوده يا نه، نجفي كه ادعاي اصلاح جامعه رو داشت واقعاً خجالت بكشه و ازشون ممنون باشه كه بخشيدنش.
 • سجاد IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  14
  2 چیز صدا ندارد مرگ فقیران و گند بزرگان ...
 • حسین IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  7
  نجفی باید حبس شود چراکه روح وروان جامعه دچار ترس وتنش ونامیدی از قانون قتل کرده است نجفی نباید آزادانه برای خود بتابد ........
 • حسن IR ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  3
  نمایش.
 • محسن ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  5
  بربادرفته ......
 • علی IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  1
  درسته که رضایت دادن ولی جرم عمومی نگهداری سلاح و استفاده ا سلاح غیرمجاز چیه؟ در این مورد دادستان ورود نمیکنه؟
 • IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  5
  سلام چون پول داشت اعدام نشد
 • محمد IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  10
  اعدام باید میشد.. برادر بی غیرت میترا استاد باید روسری بزاره سرش یه نامرد خواهرش و مفت فرستاد زیر خاک
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   5
   من به عنوان یه دختر دقیقا به همین دلیل با روسری سر کردن مخالفم. چون مردهای سرزمینم روسری سر کردن رو نشونه ی تحقیر میدونن.
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  16
  چه قصاص میشد و چه الان که قصاص نمیشه ....نجفی مرد
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  1
  خداروشکر گناه داشت و ایکاش خشممونو کنترل کنیم همیشه راههای بهتری ام هست
 • ناشناس IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  12
  اقاي نجفي وقتي قتل مرتكب شد خودش مي دانست كه به هرحال بخشيده مي شه ايشان يك فرد عادي نبود ودر اين مملكت شخص مهمي بود وبا نفوذي كه داشت بلاخره بخشيده مي شد وجالب تر از همه پرونده ايشان خيلي زود به سرانجام رسيد در صورتي اين طور پرونده ها براي افراد عادي جامعه چندين وچند سال طول مي كشه كه اين نشان دهنده بي عدالتي محض در مملكت ماست كه چندان تعجبي هم نداره
 • CA ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  5
  آخر و عاقبت ازدواج!
 • محمد IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  0
  البته قضاوت بسیار کار بزرگ و سختی است و بخشش نیز کار هر کسی نیست اما چون این فرد یک فرد عادی نبوده و در داخل و خارج از کشور دیده و شنیده می شود به نظرم اگرچه اولیای دم قاتل را بخشیده اند اما مدعی العموم باید برخورد مناسبی داشته باشد زیرا در چنین موقعیت شغلی و مقام این چنین شخصیتی شانس سوء استفاده وجود داشته است و باید عبرتی شود برای دیگر مسئولین محترم.
 • محمد IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  9
  البته قضاوت بسیار کار بزرگ و سختی است و بخشش نیز کار هر کسی نیست اما چون این فرد یک فرد عادی نبوده و در داخل و خارج از کشور دیده و شنیده می شود به نظرم اگرچه اولیای دم قاتل را بخشیده اند اما مدعی العموم باید برخورد مناسبی داشته باشد زیرا در چنین موقعیت شغلی و مقام این چنین شخصیتی شانس سوء استفاده وجود داشته است و باید عبرتی شود برای دیگر مسئولین محترم.
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  2
  باید اعدامش میکردن چون حاضر نبود حرف بزنه که داستان اصلی چه بوده و نهاد اصلی درگبیر چه نهادی بوده حیف شد که بخشیدنش
 • شیوا IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  7
  خیلی مشکوکه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ما رو چی فرض کردن ؟!
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  5
  پرستو ها را باید کشت
 • ناشناس IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  4
  دیگه دست همه رو شده واسه مردم .همه میدونن آزاد میشه قتل تد ایران اگه سرشناس باشی هیچ اشکالی نداره
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  2
  جرم حمل و نگهداری و استفاده اسلحه غیرمجاز به اضافه جرم عمومی برای افراد سرشناس بطور اشد باقی است.
 • DE ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  2
  حتما مبلغ پیشنهادی به برادش بسیار بالا بود نوش جونش خواهر خودش بود دوست دارد او پول را
 • بهنام IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  14
  مملکت پارتی بازی همینه ۲ ماهه تکلیفش معلوم میشه بیچاره مردم عادی
 • navid IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  6
  معجزه پول......
  • US ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   0
   میخ آخر بر تابوت اصلاحات
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  2
  عاقبت افتادن در دام پرستوها
 • مقیمی IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  0
  بهتره به این فکر کنیم چرا ما اینقدر عصبانی هستیم که با تلنگری فوران می‌کنیم .
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  1
  درودبرخانواده استاد که رضایت دادن
 • فاطمه IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  0
  ازاولش هم معلوم بود قصاص نمیشه.همه اش یک بازی سیاسی بود وگرنه پرونده اش مثل قتلهای دیگه چندسال طول می کشید